Dziś jest środa, 24 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Kinga, Krystyna

XVII Niedziela Zwykła

dn. 26 lip 2020

26 lipca 2020 r.

 1.  Za tydzień pierwsza niedziela m-ca: zmiana tajemnic różańcowych, rano wypominki o 7.15, a po nich msza św. za Zmarłych.
 2. Dziś modlimy się dziś za kierowców i podróżujących, a po Mszach św. odbywa się poświęcenie pojazdów. Z tej okazji otrzymamy obrazek z modlitwą kierowcy, a przed kościołem można nabyć okolicznościowe gadżety dla kierowcy-chrześcijanina.
 3. Korzystając z okazji chciałbym przekazać kilka uwag. Kierowcom jednośladów przypominam, że są miejsca, po których nie poruszamy się na rowerze. Np. nie jeździmy po cmentarzu grzebalnym, ale także wokół kościoła, gdzie kiedyś był cmentarz i w ziemi nadal spoczywają szczątki zmarłych. Bardzo tez proszę niektórych kierowców o nie urządzanie wyścigów wzdłuż muru kościelnego. Mimo że jest położony asfalt, nie jest to droga publiczna, a teren kościelny, graniczący z inną prywatną posesją. Schody do kaplicy pogrzebowej też nie są miejscem na crossowe popisy nastolatków. Bardzo proszę, szanujmy dobro wspólne.
 4. W sobotę, 1.08, rozpoczyna się miesiąc trzeźwości narodu polskiego. „Niech ten sierpień – czytamy w komunikacie biskupów – będzie miesiącem, w którym damy przykład zwłaszcza młodemu pokoleniu, że jesteśmy ludźmi wolnymi, a alkohol nas nie zniewala”
 5. W środę zatrzyma się na nocleg kilkuosobowa grupa pielgrzymki z Bydgoszczy-Fordonu. Pątnicy przenocują na plebanii.
 6. Szczegóły na temat naszej pielgrzymki pieszej na Jasną Górę, która odbędzie się trochę w innej formie niż dotychczas, podam za tydzień.
 7. Spotkania chóru parafialnego zostaną wznowione w drugiej połowie sierpnia. W imieniu pani dyrygent serdecznie zapraszam także nowe osoby, które chciałyby śpiewać w chórze kościelnym.
 8. Na prace remontowe przy kościele w minionym tygodniu wpłynęło łącznie 800 zł. Ofiarodawcom składam serdeczne Bóg Zapłać.
 9. Dziękuję również za pomoc fizyczną udzieloną parafii. W tym tygodniu kilkanaście osób pomagało bezinteresownie wykonując różne prace przy kościele, domu parafialnym, ogrodzie plebańskim i na cmentarzu. Dziękuję też za kwiaty podarowane do kościoła; jeśliby ktoś chciał przekazać kwiaty ze swojego ogródka do dekoracji kościoła – bardzo proszę skontaktować się wcześniej z p. kościelnym.
 10. Od przyszłej niedzieli będzie dostępny nowy numer gazetki parafialnej OPIEKUN.
 11. W sakramentalny związek małżeński zamierzają wstąpić: Radosław Sobierajski, zam. w Pajęcznie oraz Ewa Woźniak, zam. w Czerkiesach – zapowiedź 1-sza.
 12. Intencje mszalne.
 13. Poświęcenie pojazdów.
 14. Niech przez ręce świętych Rodziców Maryi – Joachima i Anny, Bóg udziela nam dzisiaj hojnie swoich łask i nam błogosławi.
«

XVII Niedziela Zwykła

»