Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

dn. 05 lip 2020

19 lipca 2020 r.

 1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Niech On działa w naszych sercach, a wówczas codzienność wypełni się dobrem.
 2. Prace remontowo-malarskie przy elewacji kościoła są na ukończeniu. Trwają także prace hydroizolacyjne. Planowany zakres robót, oprócz wykonania izolacji pionowej i drenażu osuszającego ściany, obejmuje także wykonanie kamiennego cokołu i ułożenie opaski żwirowej przy ścianach zewnętrznych kościoła. Nie wszystkie prace objęte są dotacją. Z ofiar, które napływają od parafian zakupiony zostanie piaskowiec stosowany przy zabytkowych obiektach oraz oporniki granitowe (koszt – ponad 20 tys. zł.) Materiał został już zamówiony i zadatkowany. Składam serdeczne Bóg Zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu: rodzinom z Patrzykowa i Makowisk (ul. Radomszczańska) – 200 zł oraz ze Starych Gajęcic – 100 zł.
 3. W piątek, 24 lipca minie 6 lat od śmierci ks. Stanisława Ładochy. Pamiętajmy w modlitwie o ks. Proboszczu, który przez 20 lat służył tej wspólnocie.
 4. W przyszłą niedzielę modlimy się w int. kierowców, a po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów.
 5. Intencje mszalne.

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

12.07.2020 r.

 

 1. Dziś kolejna lipcowa niedziela. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego.
 2. W czwartek wspomnienie N.M.P. z Góry Karmel – Matki Bożej Szkaplerznej.
 3. Bóg Zapłać wszystkim, którzy z racji 2-ej niedzieli miesiąca wspierają prace remontowe przy parafii. Dziękuję także za ofiary indywidualne złożone w ost. tygodniu na prace przy kościele rodzinom: z ul. Szkolnej w Makowiskach (200 zł), z Patrzykowa od Niwisk (200 zł.), z Ładzina i Podładzina (100 zł).
 4. Dziękuję wszystkim osobom, szczególnie paniom, które bezinteresownie troszczą się o porządek w kościele, w domu parafialnym i przed kaplicą pogrzebową.
 5. Cmentarz.  Zachęcam wszystkich do troski o czystość i estetyczny wygląd nagrobków (nie tylko w okolicy uroczystości Wszystkich Świętych, ale) przez cały rok. Trawa jest systematycznie koszona na przestrzeniach otwartych, przy murach i alejkach, ale utrzymanie czystości wokół nagrobka należy do opiekuna grobu. Teraz, w okresie wegetacji roślin, wiele pomników jest całkowicie porośniętych trawą.
 6. Zapowiedzi:  w sakramentalny związek małżeński zamierzają wstąpić: Karolina Taranek, zam. w Makowiskach oraz Piotr Grzesik, zam. w Żelisławicach – zap. 2-ga.
 7. Intencje

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

5.07.2020 r.

 1.  Dziś 1-sza niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych. Odpust kalwaryjski w Wąsoszu. Suma o godz. 11.30, po której wyjście na dróżki.
 2. Trwają wakacje. Niektórzy nasi parafianie, szczególnie dzieci, korzystają już z tego czasu wypoczynku. Wakacyjne miesiące to także czas wytężonej pracy na polach. Wypraszajmy u Pana Boga dar sprzyjającej pogody na czas żniw oraz obfite plony.
 3. Za tydzień druga niedziela m-ca – składamy ofiarę na cele gospodarcze.
 4. W ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy dobrą wiadomość z Łodzi, że nasz wniosek zgłoszony do konkursu na dofinansowanie robót przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków województwa zyskał aprobatę Sejmiku Wojewódzkiego. Dlatego wczoraj mieliśmy wizytę Marszałka Województwa Łódzkiego pana Grzegorza Schreibera z przewodniczącą Sejmiku Województwa Łódzkiego panią Iwoną Koperską, którzy przekazali dla naszej parafii symboliczny czek w wysokości 71 300 zł. na remont dwóch północnych elewacji kościoła. Wartość kosztorysowa całości prac opiewa na ponad 230 tys. zł.
 5. Trwają prace remontowe przy kościele. Przy odkrytym fundamencie prowadzone są badania archeologiczne, które jutro będą odebrane przez inspektorów z WUOZ w Łodzi. Dopiero wtedy będzie można przystąpić do prac hydroizolacyjnych.
 6. Bóg zapłać za ofiarę 200 zł na remont kościoła i budynku gospodarczego rodzinie z ul. Radomszczańskiej w Makowiskach oraz po 100 zł parafianom z Patrzykowa i Nowych Gajęcic.
 7. W sakramentalny związek małżeński zamierzają wstąpić: Karolina Taranek, zam. w Makowiskach oraz Piotr Grzesik, zam. w Żelisławicach – zap. 1-sza.
 8. Jutro o godz. 13.00 pogrzeb śp. Stanisławy Góreckiej z Patrzykowa. Wieczny Odpoczynek…
 9. Intencje mszalne
 10. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy dobrej pogody, spokoju, oraz pogłębienia duchowej więzi z Bogiem, a tym, którzy muszą pracować cierpliwości, wytrwałości i Bożej opieki.
«

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

»