Dziś jest niedziela, 21 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Daniel, Dalida

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

dn. 21 cze 2020

21.06.2020 r.

  1. Czerwiec to miesiąc poświęcony Najśw. Sercu Pana Jezusa. Zapraszam do udziału w nabożeństwach codziennie po mszy św. o godz. 17.30 lub przynajmniej do odmawiania litanii do Serca Pana Jezusa w domu.
  2. W czwartek zakończyła się oktawa Bożego Ciała. Jeszcze raz składam serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom Ładzina, Janek, Podładzina oraz Patrzykowa /od Łążka/ za trud przygotowania ołtarzy. Dziękuję uczestnikom codziennych procesji, szczególnie dziewczynkom sypiącym kwiatki i ministrantom.
  3. W środę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.  W Litanii do Wszystkich świętych Święty Jan Chrzciciel jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był za nią gotów oddać życie. Zapraszam na Mszę św. o godz. 17.30 w intencji zmarłych, którzy czcili św. Jana jako swojego patrona, czyli za śp. Janów i Janiny, połączoną z nowenną do św. Józefa.
  4. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty czas z Bogiem. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach, a wakacje niech będą błogosławionym czasem wypoczynku, ale także duchowego wzrostu, dlatego warto mieć przy sobie różaniec, modlitewnik czy Pismo Święte.
  5. Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspierają naszą parafią, czy to materialnie czy pomagając fizycznie. Na poczet prac remontowych przy kościele ofiarę złożyło w tym tygodniu 7 rodzin. Dziękuję za posprzątanie kościołów na niedzielę i pomoc w utrzymaniu porządku wokół świątyni, przy domu parafialnym i plebanii, za posadzenie kwiatów przy kaplicy pogrzebowej. Zakupiona została farba na elewacje kościoła – czekamy na dobrą pogodę. Prace przy remoncie budynku gospodarczego powoli posuwają się do przodu. Został już przykryty dachem – to najdroższa część inwestycji; rozprowadzane są teraz przewody elektryczne, za co składam serdeczne dzięki panom Jerzemu Wróżowi i Mirosławowi Sojdzie.
  6. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki, a dla zmarłych będziemy wypraszać dar nieba.
  7. W sakramentalny związek małżeński zamierzają wstąpić: Aleksandra Lipa, zam. w Makowiskach oraz Łukasz Mandat,  zam. w Więckach, par. Wąsosz – zapowiedź pierwsza.
  8. Intencje mszalne
«

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

»