Dziś jest czwartek, 18 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Emil, Erwin

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

dn. 13 cze 2020

14.06.2020 r.

  1. Pragnę podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w procesji Bożego Ciała, a szczególnie osobom zaangażowanym w przygotowanie ołtarzy oraz tym, które włączyły się aktywnie do asysty procesyjnej. Była ona uwielbieniem Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, świadectwem naszej wiary i pobożności eucharystycznej. Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przygotowali ołtarze na trasie procesji i zadbali o udekorowanie domów i posesji. W oktawie Bożego Ciała zapraszam codziennie – do czwartku włącznie – na procesje Eucharystyczne wokół kościoła. /ministranci, dziewczynki/  Dziś procesja po sumie. W czwartek zakończenie oktawy: 17.00 – Nieszpory o Najśw. Sakramencie; 17.30 – Msza św. z procesją do czterech ołtarzy wokół kościoła. Po procesji poświęcenie wianków oraz błogosławieństwo dzieci. Ponieważ nie będzie odrębnej Mszy św. na zakończenie roku szkolnego, w ten czwartek również będziemy modlić się za uczniów i nauczycieli dziękując Bogu za kończący się kolejny rok nauki. Zapraszam.
  2. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
  3. Dziękuję parafianom, którzy pomagają utrzymać ład na cmentarzu, dbają o porządek na grobach bliskich i w otoczeniu. Wszystkich zachęcam do troski o czystość i estetyczny wygląd nagrobków szczególnie w okresie wegetacji traw, które w wielu przypadkach porastają pomniki. Trawa jest systematycznie koszona na przestrzeniach otwartych, przy murach i alejkach, ale utrzymanie czystości wokół nagrobka należy do opiekuna grobu. Przypominam, że suchych kwiatów, liści i trawy nie wrzucamy do pojemników, ale składamy obok na ziemi.
  4. Dziękuję za złożone dziś ofiary na tacę „inwestycyjnę” oraz za ofiary indywidualne na wsparcie prac gospodarczych: rodzina z ul. Radomszcz. w M. i rodzina z Czerkies przelewem na konto parafii złożyły ofiarę 100 zł.
  5. Od trzech tygodni trwają prace remontowe przy elewacji kościoła. Są to prace przygotowawcze przed malowaniem, a więc mycie, zbijanie głuchych tynków na ścianach i pilastrach, uzupełnianie barankiem, wcześniej odgrzybianie, gruntowanie, porządkowanie rozmaitych przewodów i instalacji. Wszystko to na wysokości. Prace żmudne, bez widocznego efektu, ale konieczne. Komisyjnie, z udziałem konserwatora zabytków z Łodzi, zostały w tym tygodniu zatwierdzone kolory na elewację. Jak już mówiłem, prace te są współfinansowane przez parafię oraz Fundusz Kościelny przy MSWIA. Podobnie zresztą, jak prace które niebawem wznowimy przy izolacji fundamentów będą dofinansowane przez MKiDN.
  6. W sobotę Msza św. w Ładzinie o godz. 18.00 poprzedzona śpiewem litanii do Serca Pana Jezusa.
  7. W dzisiejszej „Niedzieli” polecam artykuły o tym, jak nie dać się oszukać w dobie epidemii. Tylko w województwie śląskim – czytamy – oszukano w ostatnim czasie 856 osób na kwotę prawie 11 mln zł.
«

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

»