Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

dn. 06 cze 2020

7 czerwca 2020 r.

  1. Dziś kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
  2. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. o godz. 17.30.
  3. 11-go w czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele będą odprawione o godz. 7.30, 9.00 i o godz. 11.00 Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy w tym roku wokół kościoła. Bardzo proszę, żeby przedstawiciele miejscowości, które przygotowują ołtarze wzięli udział w asyście procesyjnej niosąc sztandary oraz feretrony. Zapraszam ponadto Liturgiczną Służbę Ołtarza, Żywy Różaniec, dzieci w strojach komunijnych do sypania kwiatków, Święto Bożego Ciała rozciąga się na całą oktawę, dlatego do następnego czwartku codziennie po Mszy św. wieczornej o 17.30 – o ile warunki pozwolą – odbywać się będzie  procesja Eucharystyczna wokół kościoła ze śpiewem Litanii do NSPJ. Zapraszam wszystkich na te obchody.
  4. Trwają prace remontowe elewacji kościoła i przy budynku gospodarczym.
  5. Serdecznie dziękuję za ofiary składane na poczet prac gospodarczych; również przelewem bankowym na konto parafialne.
  6. Bóg zapłać za stałą troskę o czystość kościoła, otoczenie świątyni i domu parafialnego. Panu kościelnemu – za pielęgnację trawników. Dziękuję p. Wiesławowi Rogalewiczowi za prace remontowo-malarskie wykonane w kaplicy w Jankach.
  7. Zapowiedzi: Zapowiedzi: Milena Pilarczyk, panna, zam. w Podmurowańcu oraz Michał Wrześniak, kawaler, zam. w Brzózkach, par. Wąsosz (2); Klaudia Zmarzła, panna zam. w Nowych Gajęcicach oraz Damian Krysiak, kaw. zam. w Dubidzach (1)
  8. W dzisiejszej „Niedzieli” polecam szczególnie felietony o bieżących problemach Kościoła w Polsce i na świecie.
  9. Intencje mszalne
«

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

»