Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

dn. 23 maj 2020

24 maja 2020 r.

  1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a w przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Pamiętamy, że niedziela ta kończy okres wielkanocy, a obowiązek spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej możemy spełnić jeszcze przez kolejny tydzień, czyli do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej.
  2. Trwa Nowenna do Ducha Świętego przed Uroczystością Jego Zesłania. Włączmy się do tej modlitwy podczas liturgii w naszym kościele lub prywatnie odmawiajmy ją w domu.
  3. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce oraz prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.
  4. Ojciec Święty Franciszek przypomniał, że media nie zastąpią nam rzeczywistego kontaktu z Chrystusem Eucharystycznym, z Jego żywym słowem, z Jego Kościołem. Przez ostatnie tygodnie, z konieczności musieliśmy ten kontakt znacznie ograniczyć. Trzeba to powoli zmieniać. Przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa, zachęcam do stopniowego uczestniczenia w niedzielnych mszach św. i w ciągu tygodnia oraz na nabożeństwa majowe.
  5. Składam serdeczne Bóg zapłać osobom, które pomagają w pracach przy utrzymaniu zieleni wokół domu parafialnego i plebanii, sprzątającym kościół. Dziękuję za prace porządkowe wykonane na parkingu. Nawierzchnia żwirowa parkingu zaczyna przerastać miejscami trawą – gdyby któryś z panów kierowców chciał pomóc w opryskaniu środkiem chwastobójczym, to proszę o kontakt.
  6. Dziękuje za ofiary składane na utrzymanie parafii w czasie epidemii.
  7. Polecam lekturę „Niedzieli”, a w niej m.in.: list Benedykta XVI z okazji setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II oraz  artykuł „Mama, która przebaczyła” o matce błog. o. Zbigniewa Strzałkowskiego, misjonarza- męczennika z Boliwii.
  8. Opiekun
«

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

»