Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

dn. 16 maj 2020

 17.05.2020

  1.  Jutro przypada 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Dziękujemy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wpatrujemy się w jego święte życie i jak on – całkowicie zawierzamy się Maryi – także nasze trudne dziś z pandemią, nasze rodziny i nasze osobiste sprawy.
  2. Jutro o godz. 20.30 zapraszam pod pomnik pośw. Janowi Pawłowi II na tradycyjną majówkę z Litanią Loretańską do Matki Bożej. Można przynieść znicze, które postawimy pod pomnikiem.
  3. Jutro rozpoczynamy doroczne Dni Krzyżowe – dni modlitw o urodzaje, o ustanie pandemii oraz za kraje głodujące. Nie będzie procesji do krzyża. Modlitwy odbędą się w kościele.
  4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu miała się odbyć uroczystość Rocznicy I Komunii św. Zostaje ona przeniesiona na późniejszy termin. Zachęcam dzieci – w ramach duchowego przygotowania – do codziennego odmawiania w domu Litanii Loretańskiej do Matki Bożej. W kościele nabożeństwo majowe jest odpraw. po Mszy św. o godz. 17.30 (jutro 20.30)
  5. Zapowiadany na przyszłą niedzielę koncert tenora Juliusza Ursyna Niemcewicza z okazji Dnia Matki został przełożony na późniejszy termin.
  6. Dziękuję paniom za posprzątanie kościoła, za posadzenie kwiatów w gazonach i rabatkach. Dziękuję także za kwiaty ofiarowane do kościoła i przygotowanie okolicznościowej dekoracji.
  7. Trwają prace remontowe przy budynku gospodarczym.
  8. Składam serdeczne Bóg Zapłać za ofiary składane na Kościół. Dziękuję również osobom, które korzystając z dyspensy od udziału we Mszy św., wspierają parafię materialnie wpłacając ofiarę na jej konto bankowe dostępne na stronie internetowej.
  9. Zapowiedzi przedślubne: Adrian Mielczarek, zam. Zawady, par. Popów oraz Paulina Kopyt zam. w Patrzykowie (2/2).
  10. Intencje mszalne w gablocie inform. i na stronie internetowej parafii. Msze św. z nabożeństwem majowym są transmitowane na parafialnym profilu fb.
«

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

»