Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

dn. 09 maj 2020

10.05.2020

  1. Dziś odpust ku czci św. Stanisława BM Głównego Patrona Polski w kościele filialnym w Jankach. Uroczysta suma o godz. 10.30.
  2. Zapraszam do udziału w nabożeństwie majowym ku czci Najświętszej Maryi Panny codziennie po Mszy św. o godz. 17.30
  3. Przypominam, że uroczystość I Komunii św. została przeniesiona z 17 maja na 13 września. W obecnej sytuacji rodzice przejmują obowiązek kontynuacji przygotowania swoich dzieci poprzez wspólną modlitwę w rodzinie, wyjaśnianie prawd wiary i katechezę domową,
  4. Prace remontowe prze budynku gospodarczym rozpoczęły się zgodnie z zaplanowanym harmonogramem. Polegać one będą na generalnym remoncie budynku z wymianą dachu włącznie. Od czerwca planujemy także wznowienie prac przy kościele. Wszystko wskazuje na to, że na te prace przy zabytku otrzymamy wsparcie z budżetu państwa. Obecnie parafia jest w trakcie podpisywania umowy z MSWiA na dofinansowanie remontu elewacji zewnętrznej kościoła z Funduszu Kościelnego. Otrzymaliśmy również promesę z MKiDN w ramach programu Ochrona zabytków na kontynuację robót związ. z izolacją pionową.
  5. Osobom, które z racji drugiej niedzieli m-ca składają większą niż zwykle ofiarę na tacę z przeznaczeniem na prace gospodarcze podejmowane w parafii składam serdeczne Bóg Zapłać. Dziękuję wszystkim darczyńcom minionego tygodnia za pomoc udzieloną parafii. Rodzinie z Patrzykowa od Łążka za ofiarę 200 zł, z ul. Pajęczańskiej w NG – 100 zł. Bóg zapłać także za przelew na konto parafii w wys. 100 zł. rodzinom z Czerkies i Patrzykowa od Niwisk.
  6. Dziękuję paniom za cotygodniowe gruntowne sprzątanie kościoła. Dziękuję także za kwiaty ofiarowane do kościoła.
  7. Zapowiedzi przedślubne: Adrian Mielczarek, zam. Zawady, par. Popów oraz Paulina Kopyt zam. w Patrzykowie (1/2).
  8. Intencje mszalne w gablocie inform. i na stronie internetowej parafii.
  9. Wszystkich modlących się w naszym kościele oraz tych, którzy w obawie o swoje zdrowie łączą się z nami duchowo oddajemy pod opiekę św. Stanisława Biskupa.
«

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

»