Dziś jest niedziela, 21 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Daniel, Dalida

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

dn. 25 kwi 2020

26.04.2020

  1.  III Niedziela Wielkiej Nocy to Niedziela Biblijna, która rozpoczyna 12. Tydzień Biblijny, pod hasłem: Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego (por. J 6,35-36). W Niedzielę Biblijną ma również miejsce Czwarte Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Do wspólnotowej lektury została wybrana tym razem Ewangelia wg św. Mateusza, Z tej okazji dziś o godz. 15.00 nabożeństwo Słowa Bożego z Komunią świętą, a od poniedziałku do soboty – 15 minut przed Apelem Jasnogórskim – zapraszam na „Spotkanie z Biblią” na naszym profilu fb,
  2. Od piątku rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które będą odprawiane codziennie po Mszy św. o godz. 17.30, a w niedziele po sumie. Podtrzymujmy tradycję śpiewu litanii do Matki Bożej. Dziękuję też za troskę o wygląd przydrożnych krzyży i kapliczek.
  3. Przed nami pierwszy piętek miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Ponieważ w okresie epidemii dostęp do sakramentów spowiedzi i komunii świętej jest dla wielu wiernych utrudniony, czasem wręcz niemożliwy, Komisja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Episkopatu Polski wyjaśnia, że nie ulega przerwaniu ciągłość tych pobożnych praktyk, a więc nie trzeba zaczynać od nowa, a jedynie przedłużyć tę praktykę o kolejny miesiąc”.
  4. W tym roku IV Niedziela Wielkanocna Dobrego Pasterza wypada 3 maja, dlatego uroczystość Matki Bożej Królowej Polski została przeniesiona na sobotę, 2 maja. Tego dnia Msza św. o godz. 9.00 z nabożeństwem majowym, w Jankach o 10.30 i w Ładzinie o 17.30. Przypominam, że 2-gi dzień maja to także Narodowe Święto Flagi.
  5. Ze względu na przedłużającą się sytuację, która uniemożliwia bezpośrednie przygotowanie i przeprowadzenie I Komunii Św., uroczystość ta zostaje wstępnie przełożona na niedzielę, 13 września br. na godz. 10.00.
  6. Zgodnie z zarządzeniem Ministerstwa Zdrowia w naszym kościele przebywać może jednorazowo 18 osób. Pamiętajmy jednak o zachowaniu między sobą co najmniej dwumetrowej odległości i stosowaniu maseczek ochronnych.
  7. Zapraszam w tym tygodniu na transmisje Mszy św. z nabożeństwem majowym oraz wieczornych „Spotkań z Biblią” na fb profilu parafii.
  8. Intencje mszalne
«

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

»