Dziś jest czwartek, 18 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Emil, Erwin

Niedziela Miłosierdzia Bożego

dn. 18 kwi 2020

19.04.2020

  1.  Dziś przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Pamiętajmy o zawierzeniu się Bożemu Miłosierdziu i odmówieniu we wspólnocie rodzinnej Koronki do Bożego Miłosierdzia w intencji ustania epidemii i z prośbą o deszcz. Modlitwa ta będzie transmitowana także przez Internet z naszego kościoła o godz. 15.00. Nabożeństwo zakończy się obrzędem Komunii Świętej.
  2. W związku z nowymi wytycznymi Rządu od poniedziałku liczba osób zgromadzonych jednorazowo w kościele zależy od powierzchni danej świątyni. Limit zakłada 1 osobę na 15 m2. Przestaje więc obowiązywać zasada obecności maksymalnie 5 wiernych. Pamiętajmy jednak o zachowaniu co najmniej dwumetrowej odległości od siebie w ławkach i w czasie procesji komunijnej oraz o stosowaniu maseczki ochronnej także wewnątrz świątyni.
  3. Przypominam, że dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej liturgii Arcybiskupa Metropolity Częstochowskiego jest ważna do odwołania.
  4. Bóg Zapłać osobom, które podjęły akcję odkładania w Wlk Poście drobnych oszczędności do Skarbonek Caritas na rzecz osób potrzebujących wsparcia materialnego.
  5. Składam serdeczne podziękowanie Darczyńcom, którzy w obecnym czasie wspierają nasza parafię materialnie, wpłacając także ofiary na konto parafii (dostępne na stronie internetowej).
  6. W czwartek przypada uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski, w piątek wspomnienie liturgiczne św. Jerzego a w sobotę święto św. Marka, Ewangelisty.
  7. Intencje mszalne

 

 

 

«

Niedziela Miłosierdzia Bożego

»