Dziś jest niedziela, 21 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Daniel, Dalida

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

dn. 12 kwi 2020

13.04.2020

 1.  Dziś Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy. Msze św. w porządku niedzielnym, a o godz. 15.00 będzie możliwość przyjęcia Komunii św. poza Mszą św.
 2. Dziś tradycyjnie modlimy się tego za społeczność wyższych uczelni katolickich.
 3. Dni w oktawie Wielkanocy mają w kalendarzu liturgicznym rangę uroczystości, dlatego też najbliższy piątek nie przyjmuje postu.
 4. W czwartek, 16 kwietnia, przypadają 93. urodziny papieża seniora Benedykta XVI. W naszych prywatnych modlitwach podziękujmy za lata jego posługi w Kościele powszechnym, również tej spełnianej u boku Świętego Jana Pawła II na odpowiedzialnych urzędach kościelnych. Polecajmy też Bożej Opatrzności jego osobę i życie ukryte w zaciszu Watykanu.
 5. Najbliższa Niedziela jest obchodzona jako Święto Bożego Miłosierdzia.  Pamiętajmy o zawierzeniu się w tym dniu Bożemu Miłosierdziu i odmówieniu we wspólnocie rodzinnej Koronki do Bożego Miłosierdzia. Modlitwa ta będzie transmitowana także przez Internet z naszego kościoła o godz. 15.00.
 6. Polecam świąteczny numer Na 20 stronach znajdziemy jak zwykle wiele ciekawych treści.
 7. Zapraszam do udziału w transmisjach internetowych Mszy św. z naszego kościoła w niedzielę i w tygodniu.

 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

12 kwietnia 2020 r

 1. Alleluja! Pan zmartwychwstał! Niech Zmartwychwstały Jezus, w tym trudnym i wyjątkowym czasie, napełni Was Kochani i Wasze rodziny prawdziwym pokojem, daje siłę do pokonywania trudności, obdarzy potrzebnymi łaskami i błogosławieństwem. Życzę głębokiego duchowego przeżycia Świąt Paschalnych i ich zbawiennych owoców w Waszym życiu.
 2. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w Triduum Sacrum w naszym kościele i poprzez transmisje internetowe. Dziękuję za wspólną modlitwę i rozważanie tajemnicy paschalnej.
 3. Dziś Msze św. jeszcze o godz. 9.00, 10.30 w Jankach i 12.00. Dodatkowo o godz. 15.00 będzie możliwość przyjęcia Komunii św.
 4. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. według porządku niedzielnego transmitowane na parafialnym profilu fb.
 5. Uroczystość Zmartwychwstania obchodzi się w Kościele przez osiem dni (jest to tzw. oktawa), gdzie każdy dzień traktuje się jako uroczystość Pańską. W piątek z tego tytułu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. Przyszła niedziela to Święto Miłosierdzia Bożego. Pamiętajmy o zawierzeniu się w tym dniu Bożemu Miłosierdziu i odmówieniu we wspólnocie rodzinnej Koronki do Bożego Miłosierdzia. Modlitwa ta będzie transmitowana także przez Internet z naszego kościoła o godz. 15:00.
 7. Skarbonki z jałmużną wielkopostną dla ubogich przynosimy do kościoła w okresie do Niedzieli Miłosierdzia. Jest to nasz konkretny dar przekazany za pomocą Caritas osobom potrzebującym wsparcia materialnego.
 8. Składam serdeczne podziękowanie Darczyńcom, którzy w obecnym wspierają nasza parafię materialnie, wpłacając także ofiary na konto parafii dostępne na stronie internetowej.
 9. Przypominam, że w dalszym ciągu w kościołach obowiązuje ograniczenie liczebności do 5 osób.
 10. Prasa katolicka: TK Niedziela i Opiekun.
 11. Intencje mszalne.
 12. Otwórzmy z ufnością serca na dar Bożego błogosławieństwa…

 

«

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

»