Dziś jest czwartek, 18 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Emil, Erwin

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

dn. 05 kwi 2020

5 kwietnia 2020 r.

 1.  Ze względu na ogłoszony w Polsce stan epidemiczny w nadchodzące Święte Triduum Paschalne oraz święta Zmartwychwstania Pańskiego zostały wprowadzone pewne ograniczenia, które choć napełniają nas wszystkich bólem, są niezbędne dla ochrony zdrowia i życia ludzkiego.
 2. W Wielki Czwartek dziękujemy Bogu za ustanowienie Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.
 3. W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje mszy św. – o godz. 18.00 odprawiona zostanie Liturgia Męki Pańskiej. W tym dniu obowiązuje post ścisły. W myśl odgórnych wytycznych, nie urządza się tradycyjnych ołtarzy adoracji – Ciemnicy ani Grobu Pańskiego. Najświętszego Sakramentu pozostaje w tabernakulum. Zarówno w czwartek jak i w piątek zapraszam do wspólnego przeżywania bogatej w treści Liturii i do włączenia się w  modlitwę adoracyjną Najświętszego Sakramentu transmitowaną z naszego kościoła na parafialnym profilu Facebooka od godz. 20.30.
 4. W Wielką Sobotę nie będzie święcenia pokarmów na stół wielkanocny w kościele. Jednak w Niedzielę Zmartwychwstania uroczyste śniadanie wielkanocne należy rozpocząć od wspólnej modlitwy z prośbą do Boga o błogosławieństwo pokarmów. Obrzęd ten zamieszczony jest w nowym numerze biuletynu parafialnego OPIEKUN i na paraf. stronie www. Wielkosobotnia Wigilia Paschalna o godz. 18.00.
 5. W Niedzielę Zmartwychwstania Rezurekcja o godz. 6:00 rozpocznie się biciem dzwonów i błogosławieństwem udzielonym Najświętszym Sakramentem całej parafii w drzwiach kościoła. Nie będzie procesji. Kolejne Msze św.: 9.00 10.30 w Jankach i 12.00.
 6. Msza św. w intencji osób chorych i starszych wiekiem zostanie odprawiona w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 12.00.
 7. Możliwość spowiedzi jeszcze w tym tyg: od pon. do środy 16.45 – 17.30.
 8.  Dziękuję wszystkim, którzy w duchu wielkopostnej jałmużny złożyli ofiary na kwiaty do świątecznego wystroju kościoła. Skarbonki z jałmużną wielkopostną dla ubogich przynosimy do kościoła w okresie do Niedzieli Miłosierdzia.
 9. Są jeszcze do nabycia świece na stół wielkanocny oraz tygodnik katolicki Niedziela, a od Wlk Czwartku będzie w sprzedaży świąteczny numer Opiekuna m.in. z obrzędem poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny. Gazetkę można będzie pobrać w wybranych punktach na terenie parafii: w sklepach lub u pp. sołtysów.
 10. Pamiętajmy w naszych miejscowościach o osobach starszych, samotnych i tych, które nie mogą wychodzić z domu. Proszę, żeby tym osobom – w zależności od rozwoju sytuacji związanej z zagrożeniem epidemiologicznym – pomóc w razie potrzeby w zrobieniu zakupów w sklepie czy w aptece. Dla mieszkańców Czerkies taką pomoc gotowe jest świadczyć miejscowe Stowarzyszenie „Rozwijamy Czerkiesy” (kontakt przez p. sołtysa)
 11. Składam serdeczne podziękowanie Darczyńcom z Patrzykowa, Nowych Gajęcic i Makowisk za ofiary złożoną na cele parafialne (i wpłaty przesłane na konto parafialne), z których pokrywane są bieżące koszty funkcjonowania parafii.      
 12. Dziękuję bardzo Firmie IR-TUR Sebastian Charciarek, dostawcy usług internetowych za przygotowanie od strony sprzętowej i przeprowadzenia transmisji przez Internet do naszych domów.
 13. Z wiarą i nadzieją przeżyjmy ten wyjątkowy Wielki Tydzień. Niech tęsknota za żywą wspólnotą Kościoła stanie się wyrazem łączności z Chrystusem osamotnionym w Ogrodzie Oliwnym i przygotuje nasze serca na duchowe przeżycie Misterium Paschalnego.

 

 

 

«

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

»