Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

25 marca – Modlitwa o ustanie epidemii

dn. 24 mar 2020

W środę 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, o godzinie 12:00 w południe, wszyscy kapłani w swoich kościołach modlić się będą w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne oraz za zmarłych. Serdecznie zachęcam wiernych do duchowego włączenia się we wspólną modlitwę odmawiając razem z kapłanami „Anioł Pański”, „Ojcze nasz” i trzy razy „Zdrowaś Maryjo”.

Znakiem jedności w modlitwie niech będzie modlitwa, którą przekazał Ksiądz Kardynał Angelo Bagnasco, Przewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy:

„Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.  O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się za nami!”

Uwaga: Wobec ograniczeń w możliwości udziału w Eucharystii, Ksiądz Arcybiskup Wacław DEPO, Metropolita Częstochowski, udzielił dziś (24.03.2020) ogólnej dyspensy od obowiązku udziału w mszy świętej w niedziele i święta nakazane dla wszystkich wiernych (bez rozróżnienia grup i okoliczności), która obowiązywać będzie aż do odwołania.

«

25 marca – Modlitwa o ustanie epidemii

»