Dziś jest niedziela, 21 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Daniel, Dalida

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

dn. 21 mar 2020

22 III 2020 r.

 1. W trwającym Wielkim Poście zachęcam do prywatnego odprawienia w łączności ze wspólnotą parafialną Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Zachęcam także wiernych do uczynków pokutnych i modlitwy w intencji ustania epidemii. Ufamy, że niedługo znowu będziemy mogli cieszyć się pełnią obecności na wspólnotowych nabożeństwach.
 2. W środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
 3. Zachęcam do nabywania paschalików wielkanocnych rozprowadzanych przez Caritas w cenie 10 zł.
 4. Odwiedziny osób starszych i chorych  w domach odbędą się w czwartek, 2 kwietnia. Proszę o zgłaszanie telefonicznie lub w zakrystii.
 5. TK Niedziela – temat numeru: Co Pan Bóg chce nam powiedzieć?
 6. Do puszki przy krzyżu składamy ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego. Ofiarodawcom serdecznie dziękuję i polecam ich Bożej opiece.
 7. Zapowiedzi przedślubne: Mateusz Klekowski, kaw. zam. w Makowiskach oraz Agata Oleszczuk, panna zam.w Siedlcach (II);
 8. Kancelaria parafialna jest nieczynna, za wyjątkiem sytuacji losowych. Zwykłe sprawy załatwiamy telefonicznie lub drogą elektroniczną.
 9. Intencje mszalne
 10. W związku z rozwojem epidemii i przepisami dot. zgromadzeń  ks. Abp Metropolita wydał Zarządzenie określające zasady przy sprawowaniu pogrzebów:
  *Liturgia pogrzebu ograniczona tylko do stacji na cmentarzu. Nie odprawia się obrzędów przy trumnie lub przy urnie w kaplicy czy sali pożegnań, ale bezpośrednio przy grobie.
  *W obrzędach ostatniego  pożegnania  powinna  uczestniczyć  jedynie najbliższa rodzina zmarłego, z zachowaniem liczebności zgromadzania  nieprzekraczającej  pięćdziesięciu  osób.
  *Msza Święta pogrzebowa może być celebrowana w dniu pogrzebu – przed lub  po  pochówku – w  kościele parafialnym, jedynie w obecności najbliższej rodziny, bez ciała zmarłego.
«

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

»