Dziś jest sobota, 13 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Ernest, Malgorzata

8 marca 2020 r.

dn. 08 mar 2020
  1. Dzisiaj przypada II Niedziela Wlk Postu, która co roku jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. W całym kraju zbierana jest ofiara do puszek na pomoc polskim misjonarkom i misjonarzom w ramach Dzieła Pomocy Ad Gentes.
  2. Dziś dzień kobiet! Choć to świecka tradycja, pamiętamy w modlitwach o wszystkich paniach i życzymy wiele łask Bożych, dużo pokoju i miłości oraz wdzięczności ze strony swoich bliskich za codzienny trud pielęgnowania wartości rodzinnych i wychowawczych.
  3. W przyszłą niedzielę wystąpi z godzinnym koncertem dla Pań znany tenor Juliusz Ursyn-Niemcewicz. Serdecznie zapraszam na Mszę św. o godz. 15.00, a następnie do domu parafialnego.
  4. W wtorek rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością św. Józefa Oblubieńca NMP.
  5. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na wydatki gospodarcze. W ostatnim czasie wrócił z renowacji obraz św. Stanisława do kościoła w Jankach i krzyż procesyjny; wcześniej odnowione zostały tam stare, nieużywane od dawna lichtarze, zakupiony został gong i dzwonki liturgiczne. W kościele parafialnym zakupiono brakujące naczynia liturgiczne, odnowiony został mosiężny gong (jest profesjonalnie wypolerowany i zabezpieczony).
  6. W Wielkim Poście podtrzymujemy czcigodną tradycję adoracji krzyża przez ucałowanie składając ofiarę pokutną, którą zwykle przeznaczamy na zakup kwiatów do grobu Pańskiego.
  7. TK Niedziela
  8. Caritas rozprowadza paschaliki wielkanocne. Są to małe świece, wzorowane na paschale, które można wykorzystać na liturgii światła w Wielką Sobotę. Mogą one zapłonąć również podczas śniadania wielkanocnego ozdabiając swym światłem stół rodzinny. Cena 10 zł.
  9. Intencje mszalne
«

8 marca 2020 r.

»