Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

dn. 29 lut 2020

1 marca 2020

  1. Przeżywamy święty czas Wielkiego Postu. Nie zaniedbajmy naszego przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Zachęcam do udziału w Drodze Krzyżowej w piątki o 16.00 i Gorzkich Żalach w niedziele po sumie. Starajmy się przychodzić na Mszę świętą częściej, także w tygodniu. Do udziału w drodze krzyżowej szczególnie zapraszam dzieci oraz kandydatów do bierzmowania.
  2. Podobnie jak w poprzednich latach, Caritas przygotowała skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Dziś można będzie je zabrać do naszych domów, gdzie domownicy przez okres Wielkiego Postu będą mogli składać swoje drobne ofiary. Skarbonki przyniesiemy do kościoła w Wielką Sobotę, gdy przyjdziemy ze święconką. Zachęcam do włączenia się w akcję wyrzeczeń wielkopostnych wszystkich członków rodziny, aby zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przeznaczyć na pomoc dla osób potrzebujących wsparcia materialnego.
  3. W piątek pół godziny przed naboż. drogi krzyżowej, czyli od 15.30 – możliwość spowiedzi dla dzieci i młodzieży oraz wszystkich odprawiających nowennę pierwszych piątków m-ca.
  4. Za tydzień dzieci przygotowują liturgię mszy św. „szkolnej” o godz. 9.00, podczas której dzieci z klasy III, które w tym roku przystąpią do I Komunii św. otrzymają swoje pierwsze książeczki do nabożeństwa.
  5. Druga Niedzielę Wlk Postu jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami, dlatego ofiary złożone w przyszłą niedzielę do puszki będą wsparciem dla polskich misjonarek i misjonarzy.
  6. W niedzielę, 15 marca br. zagości w naszej parafii solista śląskiej sceny operowej, tenor Juliusz Ursyn-Niemcewicz. Ten znany artysta, nazywany przez niektórych polskim Pavarottim zaprezentuje swój talent wokalny już podczas Mszy św. o godz. 15.00, a następnie wystąpi z koncertem dla Pań, śpiewając znane arie operowe i operetkowe. Serdecznie zapraszam wszystkich na to wydarzenie.
  7. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się dzień po Odpuście parafialnym, 20 marca i wygłosi je ks. dr hab. Marian Szymonik, profesor WSD w Częstochowie.
  8. Na duchową lekturę polecam najnowszy numer „Niedzieli”.
  9. Intencje mszalne.
«

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

»