Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

Zakończyła się wizyta kolędowa

dn. 05 lut 2020

Dobiegła końca duszpasterska wizyta kolędowa. Ponieważ podstawowym jej celem jest błogosławieństwo mieszkania i jego domowników, odwiedziny duszpasterskie mają przede wszystkim charakter domowej liturgii. Witając się słowami: „pokój temu domowi”, kapłan życzy, aby stale był w tym domu obecny Chrystus, który przez swoje przyjście przyniósł światu i ludziom pokój.

Kolęda trwała, z przerwami, od 28 grudnia do 4 lutego i dla większości stanowiła rodzinne i religijne wydarzenie. Była czasem zetknięcia się duszpasterza z radościami i kłopotami, szczególnie w rodzinach przeżywających troski związane ze śmiercią najbliższych, z chorobą, utratą pracy czy też problemami związanymi z wyjazdem młodych za granicę w celu poszukiwania pracy.

Dziękuję drogim Parafianom za życzliwe przyjęcie, za dar wspólnej modlitwy, ofiary złożone na cele parafialne, za serdeczność, świadectwo wiary, a także za życzliwość względem ministrantów. Dziękuję rodzinom, które przygotowały poczęstunek i kierowcom, którzy służyli swoimi samochodami podwożąc w odpowiednie miejsce.  Niech Bóg wszystkim błogosławi, a Święty Józef, nasz Patron, ma w swojej opiece.

«

Zakończyła się wizyta kolędowa

»