Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

Niedziela Chrztu Pańskiego

dn. 12 sty 2020

13.01.2019

 1. Niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy okres Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczyna się okres zwykły. Zwyczaj śpiewania kolęd zachowujemy do 2 lutego. Święto Chrztu Pańskiego jest okazją do tego, aby podziękować Bogu za Sakrament Chrztu Świętego i odnowić nasze przyrzeczenia chrzcielne. Dlatego też dziś dzieci pierwszokomunijne otrzymują świece, które zostaną zapalone w dniu I Komunii św. podczas odnawiania przyrzeczeń chrzcielnych.
 2. Trwa wizyta kolędowa.  Dziękuję za otwarcie domów, spotkania i rozmowy, jak również za złożone ofiary. Program kolędy:
 • Poniedziałek, 13.01.: Makowiska, ul. Radomszczańska od kościoła do ul. Polnej
 • Wtorek, 14.01: ul. Polna od końca i cd ul. Radomszczańskiej (od Malatyńskiej)
 • Środa, 15.01: Czerkiesy od Niwisk do nr 66 (p. Byliców)
 • Czwartek, 16.01: Czerkiesy (cd w str. Makowisk)
 • Piątek, 17.01: Nowe Gajęcice, ul. Leśna (w stronę leśniczówki)
 • Sobota, 18.01: Patrzyków (od Niwisk do szkoły)
 • Poniedziałek, 20.01: Patrzyków (od Łążka)
 1. W najbliższą sobotę o 14.00 odbędą się warsztaty kulinarne, a w niedzielę zapraszam wszystkich chętnych na spotkanie opłatkowe do domu parafialnego ze śpiewem kolęd i pastorałek po Mszy św. o godz. 15.00. W programie także koncert kolęd w wyk. chóru parafialnego.
 2. Rozpoczęły się ferie. W przyszły poniedziałek (20.01) zapraszam dzieci spędzające ferie w domu na przedstawienie pt. Śpiąca Królewna, które zostanie wystawione przez Studio Teatralne Krak-Art z Krakowa w naszym domu parafialnym o godz. 16.00. Wstęp bezpłatny. Z dziećmi mile widziani są dziadkowie.
 3. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę z przeznaczeniem na wydatki związane z pracami gospodarczymi.
 4. TK Niedziela
 5. Intencje mszalne
«

Niedziela Chrztu Pańskiego

»