Dziś jest środa, 24 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Kinga, Krystyna

Niedziela Chrztu Pańskiego

dn. 05 sty 2020

10.01.2021

 1. Niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy okres Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczyna się okres zwykły. Zwyczaj śpiewania kolęd zachowujemy do 2 lutego. Święto Chrztu Pańskiego jest okazją do tego, aby podziękować Bogu za Sakrament Chrztu Świętego i odnowić nasze przyrzeczenia chrzcielne. Dlatego też dziś dzieci pierwszokomunijne otrzymują świece, które zostaną zapalone w dniu I Komunii św. podczas odnawiania przyrzeczeń chrzcielnych.
 2. Pragnę serdecznie podziękować za wspólną modlitwę podczas Mszy św. kolędowych w intencji zaproszonych rodzin, które sprawowane były w minionym tygodniu. Bóg zapłać za życzliwą obecność i ofiarę. W tym tygodniu w czwartek będziemy modlić się z mieszkańcami Podładzina, w piątek spotkanie kolędowe dla mieszk. Podmurowańca i Łężcy, a w sobotę zapraszam Rodziny z ul. Szkolnej w Makowiskach.
 3. W dzisiejszym numerze „Niedzieli” warto przeczytać reportaże o osobach, które nawróciły się na katolicyzm oraz wywiad z o. Krzysztofem posługującym w lubelskim Szpitalu im. Kard. Wyszyńskiego o trudnej posłudze kapelana na oddziale covidowym.
 4. Dziękuję za ofiary złożone dziś na tacę „gospodarcza”.
 5. Intencje mszalne

II niedziela po Bożym Narodzeniu

5 stycznia 2020

 1. Dziś – druga niedziela po Narodzeniu Pańskim. W dalszym ciągu pochylamy się nad tajemnicą wcielenia Słowa Bożego i Narodzenia Zbawiciela.
 2. Jutro, 6 stycznia, będziemy przeżywać uroczystość Objawienia Pańskiego, inaczej „Trzech Króli”. Msze Święte w tym dniu jak w niedzielę; jest to dzień ustawowo wolny od pracy, a dla katolików święto nakazane. W czasie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy kadzidło i kredę; Każda rodzina to domowy Kościół, dlatego  po powrocie z Kościoła poświęconą kredą napiszemy na drzwiach C+M+B 2020, co jest skrótem od łac. Christus Mansionem Benedictat – Niech Chrystus błogosławi temu domowi. Taca zbierana 6 stycznia w kościele jest naszym darem serca na misje.
 3. Jutro nasza parafia dołącza do i miejscowości, których ulicami przechodzą barwne korowody prowadzone przez Trzech Króli. Dlatego serdecznie zapraszam dzieci, młodzież oraz całe rodziny na uroczyste wprowadzenie Orszaku Trzech Króli do kościoła. Początek o godz. 11.40 przed Domem Parafialnym. Tam królowie przybędą ze swoją świtą z 3 kierunków. Ładzin, Patrzyków i Czerkiesy to miejscowości, z których wychodzą tegoroczni królowie. Po krótkim spotkaniu przy domu parafialnym udamy się ze śpiewem kolęd do kościoła na Mszę św. Dzieci już dziś mogą zabrać z zakrystii koronę, a wtórej jutro przyjdą na Orszak)
 4. Także w święto Trzech Króli wystąpi w naszym kościele europejskiej klasy kwartet muzyczny „Głosy Aniołów” z Tarnopola na Ukrainie. Kolędy w ich wykonaniu usłyszymy już podczas mszy świętych o godz. 9.00 i 12.00, a sam koncert odbędzie po mszy św. o godz. 12.00. Przed kościołem można będzie złożyć dla artystów dowolny datek do puszki oraz zakupić płytę z repertuarem zespołu. Więcej informacji na plakatach i na stronie internetowej parafii.
 5. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca. Na godz. 9.00 zapraszam dzieci na mszę szkolną; dzieci pierwszokomunijne otrzymają świece, które zostaną zapalone w dniu I Komunii św. podczas odnawiania przyrzeczeń chrzcielnych.
 6. Za tydzień taca gospodarcza. Z góry składam serdeczne Bóg zapłać.
 7. TK Niedziela z modlitewnikiem w cenie 6 zł.

KOLĘDA: Dziękuję mieszkańcom Starych Gajęcic oraz  ul. Szkolnej i Spacerowej w Makowiskach za otwarcie domów i serc na modlitwę i błogosławieństwo kapłańskie, jak również za ofiary złożone na kolędzie. Każda rodzina otrzymuje książeczkę z fragmentami zapisków św. s. Faustyny dotyczącego kultu Bożego Miłosierdzia.

wtorek, 7 stycznia

 Makowiska, ul. Radomszczańska (od nr 1-go do kościoła, następnie ulice Strażacka i Wesoła)

Środa, 8 stycznia

Podmurowaniec (cd w kierunku Makowisk)

Czwartek, 9 stycznia

Podładzin (w kierunku Makowisk)

Piątek, 10 stycznia

Gajęcice Nowe, ul: Cicha i Pajęczańska (od 9.00) i ul. Cmentarna w Makowiskach (od 11.00)

Sobota, 11 stycznia

Makowiska, ul. Akacjowa (od Podładzina)

Poniedziałek, 13 stycznia

Makowiska, ul. Radomszczańska od kościoła do ul. Polne

«

Niedziela Chrztu Pańskiego

»