Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

„Głosy Aniołów” ponownie w Makowiskach

dn. 02 sty 2020

Koncert kolęd z okazji Uroczystość Trzech Króli, 6 stycznia, godz. 12.00

„Głosy Aniołów”, kwartet muzyczny, który tak bardzo zachwycił nas swoim śpiewem podczas uroczystości dożynkowych w 2018 roku, ponownie zagości w Makowiskach. Tym razem muzycy, pochodzący z Tarnopola na Ukrainie, przyjadą do nas z kolędami, choć podczas koncertu zabrzmią utwory wyrażające zarówno uwielbienie, jak i charakterystyczną dla ukraińskich pieśni słowiańską nutę tęsknoty.

Kolędy w wykonaniu gości usłyszymy już podczas mszy świętych o godz. 9.00 i 12.00, a sam koncert odbędzie po mszy św. o godz. 12.00. Po występie będzie możliwość nabycia płyt nie tylko z kolędowym repertuarem zespołu. Po koncercie będzie można złożyć datek do puszki na rzecz artystów.

Członkowie zespołu są muzykami tarnopolskiej filharmonii i występują w składzie: Tetiana Bilczak – sopran, Rusłan Bilczak – tenor, Wiaczesław Bilczak – tenor i Ołeksandr Worobjow – tenor. Kierownikiem artystycznym kwartetu jest Bogdan Iwanonkiw. Do repertuaru zespołu wchodzą utwory światowej klasyki, arie operowe, piosenki współczesnych kompozytorów, a także pieśni ludowe. Zespół „Głosy Aniołów” dobrze jest znany na Ukrainie, ale występował także na scenach Niemiec, Francji, Belgii i Luksemburga.

zobacz PLAKAT

«

„Głosy Aniołów” ponownie w Makowiskach

»