Dziś jest niedziela, 21 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Daniel, Dalida

Święto Świętej Rodziny

dn. 28 gru 2019

29 grudnia 2019 r.

  1.  Dziś obchodzimy Święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest ono szczególnym świętem rodzin chrześcijańskich. Po każdej Mszy św. odmawiamy specjalną modlitwę w intencji rodzin. O godz. 15.00 dodatkowa msza św., a po niej w domu parafialnym odbędzie się Sylwestrowe spotkanie w gronie Seniorów.
  2. Pojutrze ostatni dzień starego roku i wspomnienie liturgiczne św. Sylwestra, papieża. Zapraszam na mszę św. o godz. 16.00 z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym, podczas której będziemy modlić się w intencji Ofiarodawców i dobrodziejów naszego kościoła i parafii – słowem tych wszystkich, którzy swoją modlitwą, pracą i ofiarnym groszem wspierają podejmowane działania. W ostatni dzień roku przedstawia się także wiernym roczne sprawozdanie duszpasterskie.
  3. W środę, 1-szy dzień nowego roku, obchodzimy Uroczystość Św. Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to święto nakazane, a więc obowiązuje nas udział w Eucharystii. Pierwsza msza św. o godz. 9.00, ostatnia o 16.00. O godz. 12.00 będzie odprawiona Msza św. w int. o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla naszych parafian starszych wiekiem i chorych.
  4. W tym tygodniu 1-szy pt. miesiąca; okazja do spowiedzi od godz. 15.45
  5. W poniedziałek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, inaczej zwana Świętem Trzech Króli. W związku z tym dwie zapowiedzi. Pierwsza dotyczy Orszaku Trzech Króli, do udziału w którym serdecznie wszystkich zapraszam. Gromadzimy się o 11.40 przy domu parafialnym. Tam z trzech stron przybędą ze swoją świtą królowie, którzy przy śpiewie kolęd poprowadzą nas do kościoła. Zapraszam dzieci, młodzież oraz całe rodziny do radosnego świętowania. Także w święto Trzech Króli wystąpi w naszym kościele kwartet muzyczny „Głosy Aniołów” z Tarnopola na Ukrainie, których gościliśmy w ubiegłym roku podczas dożynek parafialnych. Kolędy w ich wykonaniu usłyszymy już podczas mszy świętych o godz. 9.00 i 12.00, a sam koncert odbędzie po mszy św. o godz. 12.00. Więcej informacji na plakatach i na stronie internetowej parafii.
  6. Dziękuję mieszkańcom Podmurowańca i ul. Akacjowej w Makowiskach za otwarcie domów i serc na modlitwę i błogosławieństwo kapłańskie, jak również za ofiary złożone na kolędzie. Tegoroczne datki kolędowe przeznaczamy na remont budynku gospodarczego stojącego wzdłuż drogi. Ta inwestycja nie może być już odkładana na później, ponieważ budynek, szczególnie dach jest w opłakanym stanie i wymaga generalnego remontu.

Kolęda w poniedziałek (Podmurowaniec) i wtorek (Makowiska, ul. Akacjowa) jest odwołana.

Kolęda po Nowym Roku:

  • Czwartek, 2 stycznia – Gajęcice Stare (od r. Kasprzyków do sklepu)
  • Piątek, 3 stycznia – Makowiska, ul. Szkolna (od stadionu) i ul. Spacerowa
  • Sobota, 4 stycznia – Gajęcice Stare – Okupniki i Łąki (od Janek)
  • Wtorek, 7 stycznia: Makowiska, ul. Radomszczańska od pierwszych numerów

Początek kolędy o godz. 9-ej.

«

Święto Świętej Rodziny

»