Dziś jest czwartek, 18 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Emil, Erwin

IV Niedziela Adwentu

dn. 22 gru 2019

22 grudnia 2019 r.

  1.  Dobiega końca adwentowe oczekiwanie na przyjście Pana. Dziękuję dzieciom i wszystkim innym uczestnikom rorat, którzy przychodzili nieraz całym rodzinami za codzienny udział w Mszach św. roratnich, za piękne świadectwo wiary, ale także przywiązania do tradycji naszych przodków. Pojutrze już Wigilia Bożego Narodzenia. O godz. 9.00 rano Msza św. na powitanie żłóbka, na którą zapraszam dzieci biorące udział w tegorocznych roratach. Uroczysta  Pasterka zostanie odprawiona o północy.
  2. Pamiętajmy o chrześcijańskim przeżywaniu wieczerzy wigilijnej – odczytanie fragmentu Pisma Św. o narodzeniu Pana Jezusa, modlitwa za żywych i zmarłych, dzielenie się opłatkiem, śpiew kolęd. Nie łączmy tego szczególnego wieczoru ze spożywaniem alkoholu.
  3. W Boże Narodzenie i w święto św. Szczepana Msze św. w porządku niedzielnym.
  4. Chcę podziękować wszystkim, którzy zakupili i zakupią jeszcze rozprowadzane przez Caritas świece, włączając się tym samym w akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dotarło już do nas Betlejemskie Światło Pokoju, za które dziękujemy drużynie harcerskiej ze Strzelec W. To ważny symbol – można je zabrać z kościoła do swoich domów, żeby zapłonęło na wigilijnym stole.
  5. Od dziś w sprzedaży jest nowy numer Opiekuna. Zachęcam do zapoznania się z treścią gazetki.
  6. Świąteczne, wyd. TK Niedzieli jest już w nowej szacie graficznej. W numerze jest m. in. kalendarz na rok 2020, płyta z kolędami w wykonaniu „Golec Uorkiestra” oraz śpiewnik kolędowy. Numer jest podwójny na dwa tygodnie. Cena egzemplarza z dodatkami to 10 zł.
  7. W najbliższą niedzielę przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Po południu o godz. 15.00 msza św., po której parafialny Klub Seniora zaprasza na Sylwestrowe spotkanie w domu parafialnym.
  8. Dziękuję bardzo paniom za gruntowne posprzątanie kościoła na Święta oraz wszystkim, którzy w tych dniach okazali swą pomoc przy świątecznej dekoracji kościoła. Młodzież jeszcze jutro po mszy św. przygotowywać szopkę. 
  9. Wizyta duszpasterska rozpocznie się w sobotę, 28 grudnia.
  10. Intencje mszalne

 

 

 

«

IV Niedziela Adwentu

»