Dziś jest niedziela, 21 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Daniel, Dalida

Nowi lektorzy w naszej parafii

dn. 08 gru 2019

1 grudnia abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, podczas uroczystej Eucharystii o godz. 11.00 w kościele seminaryjnym Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie udzielił posługi lektoratu 89 ministrantom z naszej archidiecezji, wśród których znalazło się 7 naszych młodych Parafian.

W swojej homilii, metropolita częstochowski podkreślił wagę posługi lektorskiej:

-Drodzy młodzi, wasze imiona są zapisane nie tylko w metrykach chrzcielnych. Wasze imiona są zapisane u Boga od momentu waszego chrztu! Dlatego z całą mocą i zadaniem będziecie wypowiadać: „Oto Słowo Boże”. Przez siebie przetransponowane dla innych, tak żeby inni je usłyszeli i przyjęli z wiarą.

Na Mszy św. zgromadziła się także rzesza rodziców i krewnych nowych lektorów, by po zakończeniu uroczystości złożyć im serdeczne gratulacje. Kandydaci na lektorów przed przyjęciem błogosławieństwa metropolity częstochowskiego przebywali na specjalnych rekolekcjach w dniach od 29 listopada do 1 grudnia w Archidiecezjalnym Centrum Duchowości „Święta Puszcza” w Olsztynie.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”203″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”15″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/vol2/user/makowiska/www.makowiska.pl/wp-content/themes/makowiska/nggallery/gallery-makowiska.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

«

Nowi lektorzy w naszej parafii

»