Dziś jest czwartek, 18 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Emil, Erwin

I Niedziela Adwentu

dn. 05 gru 2019

1.12.2019

  1. Dzisiaj rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Adwent jest to czas, który kieruje nasze myśli ku powtórnemu przyjściu Chrystusa na ziemię.
  2. Od jutra roraty. Tegoroczne spotkania roratnie będą poświęcone Prymasowi Tysiąclecia kard. Stefanowi Wyszyńskiego. Zapraszam wszystkie dzieci z lampionami codziennie o godz. 16.30, a w soboty o 7.30 rano.
  3. Dziś na porannej Mszy św. zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Można je nabyć po każdej Mszy św. Ofiary, zgodnie z zapowiedzią, są wyrazem naszej wdzięczności za posługę organistów w naszym kościele. Z góry składam serdeczne Bóg Zapłać.
  4. W piątek rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Zapraszam wszystkich na wieczorną mszą św. roratnią o godz. 16.30. Poprowadzi je ks. Grzegorz Borowik z Częstochowy. Zawczasu tak zaplanujmy zajęcia, abyśmy wszyscy mogli wziąć udział w tym duchowym przygotowaniu do Świąt. Szczegółowy program Rekolekcji znajduje się w gablocie informacyjnej przed kościołem oraz na stronie internetowej parafii. W sobotę dzień spowiedzi św. Nie odkładajmy jej na czas późniejszy. Księża służyć nam będą w konfesjonale na pół godz. przed każdą mszą św. W czasie rekolekcji kancelaria nieczynna. Chorych i starszych wiekiem zgłaszamy w zakrystii. Przedświąteczne odwiedziny w domach będą w czwartek, 12 grudnia od godz. 9.00. /PROGRAM/
  5. W I piątek miesiąca możliwość spowiedzi tylko dla osób odprawiających pierwsze piątki m-ca. Kandydaci do bierzmowania przychodzą do spowiedzi w sobotę na 16.30.
  6. Także w piątek wspomnienie liturgiczne św. Mikołaja biskupa. Spodziewamy się, że po Mszy św. przyjdzie do dzieci, które obiecały, że będą polnie chodzić na roraty. Na wszelki wypadek dzieci niech powtórzą pacierz.
  7. Caritas, jak co roku, przygotowała świece, których zakup wspiera akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom: małe – 7, duże 15 zł.
  8. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca, z której taca przeznaczona jest na dalszą spłatę prac prowadzonych w parafii. Także w II Niedzielę Adwentu czyli 8 grudnia br. będzie obchodzony w Kościele w Polsce i na placówkach polonijnych już po raz dwudziesty: Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej.
  9. Dziś w Olsztynie pod Cz-wą kończą się rekolekcje dla kandydatów na lektorów. Wzięło w nich udział 7 chłopców z naszej parafii, którym jeszcze dziś w Seminarium Ks. Abp udzieli tej posługi.
  10. Intencje
«

I Niedziela Adwentu

»