Dziś jest niedziela, 21 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Daniel, Dalida

Andrzejkowe spotkanie Seniorów

dn. 26 lis 2019

W ostatnią niedzielę listopada w parafialnym klubie seniora odbyły się Andrzejki. Tradycyjnie, spotkanie rozpoczęło się od mszy świętej z oprawą liturgiczną chóru, podczas której modlono się w intencji chórzystów z racji wspomnienia liturgicznego świętej Cecylii, patronki muzyki kościelnej oraz w intencji ks. prob. Andrzeja. Chór złożony w dużej mierze z członków klubu, prowadzony jest od roku przez p. Elwirę Maciuch.

W drugiej części spotkania mającego charakter towarzysko-rekreacyjny, Seniorzy, którzy sami przygotowali atrakcje wieczoru, po raz kolejny udowodnili, że potrafią się świetnie bawić. Były wiec specjalnie przygotowane kreacje, były szampańskie nastroje, były też niespodzianki. Jedną z nich sprawiła grupa seniorów uczestnicząca regularnie w warsztatach z tańca prowadzonych przez p. Justynę Stelmach, prezentując zebranym kilka ciekawych układów tanecznych. W trakcie spotkania nasi utalentowani klubowicze pod opieką p. Elżbiety Kupiec z MGOKIS  w Pajęcznie przedstawili parę zabawnych scenek rodzajowych, m.in. promujących zdrowy tryb życia, co wyrażało skandowane hasło: „Wiwat sport, wiwat ruch – w zdrowym ciele zdrowy duch!”.  Wiele entuzjazmu wnieśli obecni na spotkaniu przyjaciele Klubu – księża Paweł i Marek, którym dziękujemy za przyjęcie zaproszenia. Tego szczególnego wieczoru nie mogło zabraknąć największych muzycznych przebojów, którymi przesympatyczny p. Zbyszek porywał wszystkich do tańca. Na wysokości zadania stanęła klubowa kuchnia – na stołach pojawiły się wspaniałe słodkie wypieki przygotowane przez panie z sekcji kulinarnej oraz ciepłe dania.

Serdeczne podziękowanie w imieniu uczestników składamy niezawodnej obsłudze technicznej pod kierunkiem p. Ani, która czuwała nad sprawnym przebiegiem tego niezapomnianego spotkania.

Parafialny Klub Seniora w Makowiskach działa od 2018 roku i zrzesza ok. 120 członków. Szeroka oferta działalności Klubu jest możliwa dzięki współfinansowaniu jej ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

 

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”200″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”15″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/vol2/user/makowiska/www.makowiska.pl/wp-content/themes/makowiska/nggallery/gallery-makowiska.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″] 

«

Andrzejkowe spotkanie Seniorów

»