Dziś jest piątek, 12 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Jan, Brunon

Smacznie i zdrowo!

dn. 23 paź 2019

Seniorki nieustannie poszukujące kulinarnych inspiracji spotkały się na kolejnych warsztatach w domu parafialnym. Tym razem poprzeczkę wysoko zawiesiły uczestniczkom panie Ewa Niedzielska i Jolanta Kula. Zaproponowane przez nie menu spotkało się z pełną akceptacją i wszystkie panie ochoczo przystąpiły do pracy. Uwieńczeniem warsztatowych zmagań kulinarnych była – jak to mamy w zwyczaju – wspólna degustacja przy odświętnie nakrytym stole oraz wymiana doświadczeń. 

A oto, co znalazło się na stole… Przystawkę stanowiła pyszna, lekkostrawna i bardzo zdrowa sałatka z łososiem na rukoli z dodatkiem oliwek, pomidorów (także suszonych), odrobiny sosu czosnkowego i oliwy cytrynowo-bazyliowej. Palce lizać! Przed podaniem dania głównego zaserwowano delikatny i aromatyczny krem pomidorowo-paprykowy (doskonały pomysł na rozgrzewający posiłek jesienny). Następnie na stole pojawiły się policzki wieprzowe z kopytkami i mieszanką sałat z przydomowego ogródka. Poezja! Deser stanowiły lody truskawkowe przyrządzone domowym sposobem.

Dzięki warsztatom seniorzy zdobywają wiedzę jak można skomponować zdrowy, pełnowartościowy posiłek i pomysłowo go zaserwować, a poznane przepisy wykorzystują w jadłospisach w swoich domowych kuchniach.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”197″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”15″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/vol2/user/makowiska/www.makowiska.pl/wp-content/themes/makowiska/nggallery/gallery-makowiska.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

«

Smacznie i zdrowo!

»