Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

XXIX Niedziela Zwykła

dn. 20 paź 2019

 20 października 2019 r.

 

 1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny w Kościele. Podczas nabożeństw różańcowych będziemy polecać Bogu sprawy Kościoła na innych kontynentach, a za tydzień – na zakończenie TM – można będzie złożyć ofiarę do puszki z przeznaczeniem na dzieła prowadzone przez misjonarzy.
 2. Dziś liczenie wiernych uczestniczących we Mszach św. i przystęp. do Komunii św. Po sumie nabożeństwo różańcowe.
 3. Rozpoczął się czas intensywnych porządków na cmentarzu. Przypominam o konieczności przedłużenia ważności opłaty za miejsce na cmentarzu po upływie 20 lat oraz o tym, że każdy grób zgodnie z Ustawą o chowaniu zmarłych i cmentarzach powinien być oznaczony tabliczką z imieniem i nazwiskiem zmarłego. Na naszym cmentarzu mamy ponad 150 grobów anonimowych, większość z nich zaniedbanych, które powoli będą przeznaczane do ponownego pochówku.   
 4. Można składać na wypominki za Zmarłych, których chcemy polecić Bożemu Miłosierdziu w modlitwach w kościele i na cmentarzu. W tym roku uroczystość Wszystkich Świętych przypada w piątek. Msze Św. w kościele będą o godz. 7.30 i 9.00, a na cmentarzu o 12.00. Pół godziny wcześniej rozpocznie się procesja z wypominkami.
 5. Zapraszam na zajęcia kulinarne dla Seniorów we wtorek o godz. 15.30
 6. Kandydatów do bierzmowania z klas VI i VII zapraszam w czwartek na różaniec, a po nim na katechezę.
 7. Bóg zapłać za ofiary składane na niedzielną tacę oraz te z przeznaczeniem na prace remontowe przy kościele. Serdecznie dziękuję za pomoc fizyczną w tym tygodniu przy zagospodarowaniu zielenią zaniedbanych przestrzeni za murem w pobliżu stawu i za domem parafialnym (…). Teren został zniwelowany i przygotowany pod założenie trawników.
 8. W minionym tygodniu powróciły z pralni ornaty, stuły i inne szaty liturgiczne, które wymagają specjalnego traktowania. Koszt czyszczenia to ponad 1000 zł./ Renowacja puszki do przechowywania Komunii św. kosztowała 400 zł.
 9. Wyjeżdżający na pielgrzymkę do Fatimy proszeni są wpłacenie do końca października zaliczki w wys. 500 zł. Należy też wypełnić formularz danych osobowych (dostępny w zakrystii). Jest jeszcze ok. 10 wolnych miejsc na ten wyjazd.
 10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecam Niedzielę i Małego Gościa dla dzieci. Są także miesięczniki dla młodzieży, watykański miesięcznik l’Osservatore Romano i oczywiście nasze kwartalnik Opiekun. Jest też Kreatywna Biblia dla dzieci w cenie 19,90 zł.
 11. Za tydzień przejście na czas zimowy.
 12. Dziś po mszy św. o godz. 9.00 spotkanie rodziców dzieci pierwszokom. w sprawie strojów.
 13. Intencje mszalne

 

 

«

XXIX Niedziela Zwykła

»