Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

“Wstańcie, chodźmy!” – odbył się XIX Dzień Papieski

dn. 17 paź 2019

 W niedzielę 13 października w całej Polsce obchodzony był Dzień Papieski. Poprzez szereg wydarzeń duchowych i kulturalnych przypominane było nauczanie św. Jana Pawła II. We wszystkich kościołach i na ulicach miast odbyła się zbiórka na „żywy pomnik” Papieża – Polaka, czyli stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.

Również w naszej parafii nie zabrakło akcentów  „papieskich”. Na każdej mszy św. mogliśmy usłyszeć tematyczną homilię, a podczas nabożeństwa różańcowego rozważania „poprowadził” dla nas św. Jan Paweł II. Szczególnie uroczystą oprawę miała Msza św. popołudniowa z oprawą muzyczną chóru parafialnego, po której pod pomnikiem św. Jana Pawła II odmówiliśmy modlitwę i zaśpiewaliśmy „Barkę”.

W dalszej części spotkania, które przeniosło się do Domu Parafialnego,  odbył się program artystyczny przygotowany przez dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Makowiskach oraz dzieci ze Szkoły Muzycznej „Talent” z Kłobucka. 

Dzień Papieski jest szczególnie dobrą okazją do modlitwy za rodziny przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II oraz powrotu do jego nauczania.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”196″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”15″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/vol2/user/makowiska/www.makowiska.pl/wp-content/themes/makowiska/nggallery/gallery-makowiska.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

«

“Wstańcie, chodźmy!” – odbył się XIX Dzień Papieski

»