Dziś jest niedziela, 21 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Daniel, Dalida

XXVIII Niedziela Zwykła

dn. 14 paź 2019

13 października 2019 r

 

 1. Wraz z całym Kościołem w Polsce przeżywamy dziś XIX Dzień Papieski pod hasłem ”Wstańcie, chodźmy”, który jest szczególnie dobrą okazją do modlitwy przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II oraz powrotu do jego nauczania. Dziś się modlimy, wspieramy fundację DNT oraz przypominamy nauczanie papieskie, a po każdej mszy można kupić świeżutkie wadowickie kremówki. Zachęcam wszystkich do spróbowania. Dziś po uroczystej Mszy św. o godz. 15.00 i modlitwie przy pomniku św. Jana Pawła II zapraszam wszystkich do Domu Parafialnego, na program artystyczny przygotowany przez dzieci ze SP oraz dzieci Szkoły Muzycznej „Talent” z Kłobucka.
 2. Październik dobiega połowy. Zapraszam do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17.00. Dziś na mszy św. szkolnej dla dzieci o godz. 9.00 zostaną poświęcone i wręczone różańce dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. 
 3. Z okazji jutrzejszego Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom i wychowawcom składamy najlepsze życzenia. W ich intencji będziemy modlić się  podczas nabożeństwa różańcowego.
 4. Można powoli składać na W przedsionku kościoła wyłożone są druczki wypominkowe. Przed bramą wejściową na cmentarz – dzięki życzliwości władz gminnych – dziurawa nawierzchnia asfaltowa została zastąpiona kostką brukową. Pamiętajmy o obowiązku przedłużenia opłaty za miejsce na cmentarzu po upływie 20 lat.
 5. Ze spraw gospodarczych: W tym tygodniu chcemy zakończyć prace przy drenażu i izolacji pionowej fundamentów kościoła, które także miejscowo zostały wzmocnione obudową żelbetową. Prace zostały przeprowadzone przy trzech ścianach w takim zakresie, na jaki pozwoliły środki.
 6. Bóg Zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na cele gospodarcze. Dziękuję…
 7. W poniedziałek o 18.00 zajęcia ruchowo-taneczne dla seniorów w domu paraf.
 8. Można jeszcze dopisać się na wyjazd do filharmonii częstochowskiej (15.11. godz. 19.00)
 9. W sprzedazy TK Niedziela – temat numeru to POLSKA W NASZYCH RĘKACH oraz Opiekun,
 10. Przypominam, że dziś bardzo ważne wybory do Sejmu i Senatu. Obowiązek głosowania możemy spełnić do godz. 21.00
 11. Za tydzień liczenie wiernych.
 12. Intencje
«

XXVIII Niedziela Zwykła

»