Dziś jest piątek, 12 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Jan, Brunon

Nie tylko kremówki…

dn. 09 paź 2019

W niedzielę, 13 października, obchodzić będziemy w całej Polsce Dzień Papieski. Wyjątkowość tegorocznych obchodów polega na tym, że przeżywamy go w roku, w którym Kościół powszechny i Kościół w Polsce świętuje 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II. Dzień Papieski jest szczególnie dobrą okazją do modlitwy za rodziny przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II oraz powrotu do jego nauczania. Na placu kościelnym przeprowadzana będzie zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Jak co roku, przyjadą też do nas świeżutkie wadowickie kremówki.
Serdecznie zapraszamy na specjalną Mszę św. o godz. 15.00 z oprawą muzyczną chóru parafialnego, po której spotkamy się pod pomnikiem św. Jana Pawła II. W dalszej części udamy się do Domu Parafialnego, gdzie dzieci ze Szkoły Podstawowej przedstawią spektakl poświęcony Karolowi Wojtyli. Spotkanie uświetni występ uczniów Szkoły Muzycznej „Talent” z Kłobucka.

Dzień Papieski jest obchodzony już po raz dziewiętnasty. Tegoroczne hasło brzmi „Wstańcie – chodźmy”. Głównym celem obchodów jest przybliżanie postaci i nauczania Jana Pawła II oraz zbiórka ofiar na stypendia dla utalentowanej młodzieży z ubogich terenów wiejskich i małych miast

«

Nie tylko kremówki…

»