Dziś jest niedziela, 21 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Daniel, Dalida

6 października 2019 r.

dn. 06 paź 2019
 1. W październiku trwamy na modlitwie różańcowej. Każdego dnia ponad 50-ioro dzieci modli się za rodziny naszej parafii, za misjonarzy, o nowe powołania. Zachęcam wszystkie dzieci, aby włączyły się w tę modlitwę. Na naszej stronie internetowej można nauczyć się odmawiania Zdrowaś Maryjo po łacinie i dołączyć do dzieci, które już potrafią się tak modlić.
 2. Za tydzień przeżywać będziemy XIX Dzień Papieski. O godz. 9.00 msza św. szkolna z okolicznościowym przedstawieniem, po której zostaną poświęcone i wręczone różańce dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. Szczególnie jednak chciałbym zaprosić na Mszę św. o godz. 15.00 z oprawą muzyczną chóru paraf., po której przejdziemy pod pomnik św. Jana Pawła II, a następnie do Domu Parafialnego na program artystyczny przygotowany przez dzieci ze SP oraz dzieci Szkoły Muzycznej „Talent” z Kłobucka. Jest to spotkanie otwarte dla wszystkich; w 2-ej części spotkania wysłuchamy prelekcji na temat zdrowia i zdrowego stylu życia. Dzień Papieski jest szczególnie dobrą okazją do modlitwy za rodziny przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II oraz powrotu do jego nauczania. Na placu kościelnym przeprowadzana będzie zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która m.in. wspiera zdolną młodzież pochodzących z rodzin ubogich. Jak co roku, przyjadą też do nas świeżutkie wadowickie kremówki, przygotowane dla całej rodziny w opakowaniach głównie po 3 i 4 sztuki.
 3. W środę po różańcu zapraszam na warsztaty rękodzieła.
 4. W piątek wyjazd na czuwanie jasnogórskie z ks. Abp.
 5. W sobotę o 10.00 zbiórka ministrancka.
 6. 15 listopada udajemy się do filharmonii Częstochowskiej na występ jednego z najlepszych zespołów świata – Rosyjskiego Baletu Narodowego KOSTROMA. Szczegóły na paraf. stronie internetowej. Cena biletu 90 zł. Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc w autokarze.
 7. Od przyszłej niedzieli można składać na wypominki. W przedsionku kościoła wyłożone będą druczki wypominkowe, na których należy wypisać imiona i nazwiska zmarłych, których chcemy polecić Bożemu Miłosierdziu w modlitwach w kościele i na cmentarzu.
 8. Ze spraw gospodarczych: Trwają prace przy drenażu i izolacji pionowej tylnej ściany kościoła oraz prace ziemne związane z zagospodarowaniem zielenią terenu za domem paraf. Chciałbym podziękować za pomoc przy tych pracach p. Mariuszowi Grzesiakowi z Nowych Gajęcic i p. Kowalskiemu z Ładzina Dziękuję wszystkim, którzy dokładają swoją cegiełkę do prac przy kościele. Za tydzień taca gospodarcza.
 9. W czwartek 80-osobowa grupa parafian odbyła pielgrzymkę do Płocka. Z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego – miejsca pierwszych objawień św. Faustyny przywieźliśmy pamiątkę dla wszystkich – jest to obrazek Jezusa Miłosiernego z cytatmi z Dzienniczka s. F. oraz sposobem odmawiania Koronki (rozdają ministranci).
 10. Za tydzień wybory parlamentarne. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki z tej okazji pisze: Zachęcając do udziału w wyborach pragnę najpierw przypomnieć, że z moralnego punktu widzenia miłość Ojczyzny i odpowiedzialność za dobro wspólne wymagają od wszystkich korzystania z prawa wyborczego. Nic –poza nadzwyczajnymi okolicznościami –nie usprawiedliwia nieobecności katolików w sprawach publicznych. Dalej czytamy:…katolicy nie  mogą  wspierać programów,  które  promują  aborcję,  starają  się  przedefiniować  instytucję małżeństwa, usiłują ograniczyć prawa rodziców w zakresie odpowiedzialności za wychowanie ich dzieci, propagują demoralizację dzieci i młodzieży.
 11. W kruchcie do zabrania program pielgrzymki do Fatimy i Santiago de Compostella – lipiec 2020. Pozostało jeszcze ok. 20 wolnych miejsc.
 12. Ogłoszenie z zewnątrz: badanie osteoporozy…
 13. TK Niedziela i Opiekun
 14. Intencje mszalne.
«

6 października 2019 r.

»