Dziś jest czwartek, 18 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Emil, Erwin

PIELGRZYMKA DO PŁOCKA

dn. 30 wrz 2019

W czwartek, 3 października odbyła się pielgrzymka do Stołecznego Książęcego Miasta Płocka – historycznej stolicy Mazowsza oraz stolicy Polski w latach 1079–1138. Spotkanie z Płockiem rozpoczęliśmy od Mszy św. w Bazylice Katedralnej, gdzie zostaliśmy serdecznie powitani przez ks. proboszcza Stefana Cegłowskiego. W Kaplicy Królewskiej zatrzymaliśmy się przy sarkofagu dwóch władców Polski – Władysława Hermana i Bolesława Krzywoustego. W kruchcie natomiast podziwialiśmy replikę słynnych brązowych, romańskich Drzwi Płockich, wykonanych dla katedry płockiej około 1154 roku w Magdeburgu.

Następnie rozpoczęło się zwiedzanie miasta i jego zabytków. Dwie grupy na czele z przewodnikami odkrywały krok po kroku ciekawe zakątki Płocka, szczególnie Starego Miasta, z jego zabytkami sakralnymi i Ratuszem oraz podziwiały panoramę okolic Płocka z tarasu widokowego nad Wisłą.

Wśród miejsc, które zrobiły na nas wrażenie z pewnością był Skarbiec w Muzeum diecezjalnym oraz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie 22 lutego 1931 roku s. Faustyna miała wizję Jezusa, który kazał jej namalować obraz Miłosierdzia Bożego i zażądał ustanowienia święta Miłosierdzia Bożego.

Z głowami pełnymi wrażeń i niezapomnianych przeżyć udaliśmy się w podróż powrotną do domu.

«

PIELGRZYMKA DO PŁOCKA

»