Dziś jest środa, 24 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Kinga, Krystyna

XXV Niedziela Zwykła

dn. 21 wrz 2019

22 września 2017 r.

 

 1. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wczoraj znaleźli czas, by włączyć się w modlitwę adoracyjną w kościele w ramach dorocznej Doby Eucharystycznej. Dziękuję tym, którzy przychodzili całymi rodzinami, zaszczepiając w najmłodszych miłość do Pana Jezusa ukrytego w Najśw. Sakramencie.
 2. Dziś po mszy św. o godz. 15.00 otwarta zostanie w domu parafialnym wystawa pt. „Królewskie Miasto Lwów na dawnych pocztówkach”. Otworzy ją prezes Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich z Częstochowy p. Adam Kiwacki, który wprowadzi nas także w tematykę kresową. Przed kościołem można dziś zakupić cegiełkę na pokrycie kosztów tablicy upamiętniającej bohaterstwo Orląt Lwowskich, która została odsłonięta w kwietniu na Jasnej Górze staraniem TPLiKP-W. Wystawę można będzie oglądać do przyszłej niedzieli włącznie.
 3. Jutro doroczna pielgrzymka osób chorych i starszych z naszego dekanatu do sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej; jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Odjazd z przystanku przed kościołem o godz. 9.40.
 4. We wtorek o godz. 16.30 1-sze spotkanie z rodzicami i dziećmi w ramach przygotowania do I Komunii św.
 5. Także we wtorek po południu zajęcia kulinarne dla seniorów w domu parafialnym.
 6. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.00 Zapraszam też wszystkich chłopców którzy chcieliby zostać ministrantami w naszej parafii
 7. Składam serdeczne Bóg Zapłać za ofiary składane na tacę. Dzięki nim możliwe jest utrzymanie kościoła, budynków parafialnych, regulowanie stałych świadczeń wobec diecezji i państwa, jak również dalsze postępy prac w kościele. Trwają prace konserwatorskie przy izolacji pionowej fundamentów kościoła.
 8. Zachęcam do zapoznania się z nowym numerem Opiekuna, w którym – z okazji 80. rocz. wybuchu wojny – więcej niż zwykle artykułów historycznych. W sprzedaży także TK Niedziela.
 9. Dziękuję prawie 20 osobowej grupie parafian, którzy reprezentowali nas wczoraj na II Ogólnopolskiej pielgrzymce Seniorów na Jasną Górę.
 10. Na naszej stronie internetowej pojawił się program pielgrzymki samolotowej do Fatimy, która planowana jest na początek lipca przyszłego roku.
 11. Życzę błogosławionego dnia Pańskiego i radości na cały tydzień.
«

XXV Niedziela Zwykła

»