Dziś jest niedziela, 21 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Daniel, Dalida

XXIV Niedziela Zwykła

dn. 16 wrz 2019
  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna IX Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego pod hasłem: „Nauczycielu gdzie mieszkasz?” Są to zarazem kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
  2. W środę 18 IX święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży. Na mszę św. o godz. 17.30 zapraszam młodzież oraz dzieci, a obowiązkowo kandydatów do bierzmowania z klas VI, VII i VIII i I ponadpodst., którzy rozpoczynają przygotowanie do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.
  3. W sobotę 21 września parafia nasza przeżywać będzie Dobę Eucharystyczną. Przez cały dzień trwać będzie ustawiczna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem.
  4. Jutro zajęcia taneczno-ruchowe dla Seniorów, we wtorek warsztaty z rękodzieła, w piątek próba chóru.
  5. W sobotę na Jasnej Górze II Ogólnopolska Pielgrzymka Seniorów, na którą jesteśmy osobiście zaproszeni przez organizatorów z Częstochowy (zarząd AK).
  6. Pojutrze, 17.09 minie 80-ta rocz. napaści Sowietów na Polskę. Z tej okazji w imieniu Klubu Seniora zapraszam w przyszłą niedzielę na mszę św. o godz. 15.00, a po niej na spotkanie w Domu Parafialnym połączone z otwarciem wystawy pt. ” Lwów na starych pocztówkach”. Naszymi gośćmi będą przedstawiciele Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich z Częstochowy, którzy śpiewem i słowem mówionym przybliżą nam tematykę kresową.
  7. Za tydzień dostępny będzie nowy numer kwartalnika Opiekun.
  8. W poniedziałek 23 września pielgrzymka ludzi chorych i starszych do Gidel – zapisy na wyjazd łączony z parafiami dekanatu w zakrystii.
  9. We wtorek, 23.09 o godz. 16.30 spotkanie z rodziców i dziećmi kl. III w związku z przygotowaniem do I Komunii św.
  10. 3 października w czwartek Parafialny Klub Seniora organizuje pielgrzymkę do Stołecznego Książęcego Miasta Płocka – historycznej stolicy Mazowsza oraz stolicy Polski w XI i XII w., Zwiedzimy Bazylikę Katedralną z grobami książąt mazowieckich, Skarbiec w Muzeum diecezjalnym oraz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie s. Faustyna miała wizję Jezusa, który kazał jej namalować obraz Miłosierdzia Bożego.

 

«

XXIV Niedziela Zwykła

»