Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

1 września 2019 r.

dn. 04 wrz 2019
  1. Dziś w naszej parafii święto dziękczynienia za zbiory – dożynki gminno-parafialne. O godz. 13.50 – formuje się przed kościołem procesja z wieńcami dożynkowymi z poszczególnych miejscowości, 14.00 – uroczysta Msza św. dziękczynna za tegoroczne plony i w int. rolników, a po niej w orszaku dożynkowym, który poprowadzi orkiestra przejdziemy na teren stadionu, gdzie odbędą się dalsze uroczystości. Zapraszam wszystkich do modlitwy dziękczynnej w kościele oraz do udziału we wszystkich przygotowanych przez poszczególne sołectwa atrakcjach.
  2. Dziś o godzinie 14:00 we wszystkich parafiach naszej Ojczyzny odezwą się dzwony, aby uczcić pamięć Ofiar II wojny światowej w 80 r. jej wybuchu.
  3. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych.
  4. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny. Z tej okazji zapraszamy uczniów i nauczycieli na mszę św., w czasie której będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo dla nich na cały rok nauki i pracy. Msza św. o godz. 8.00. Natomiast w drugą niedzielę września i każdego kolejnego m-ca dzieci przychodzą na mszę św. szkolną na godz. 9.00.
  5. W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca – Kościół zachęca nas do modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zapraszam do adoracji NS pół godz. przed mszą św. (od 17.00).
  6. Święto Narodzenia NMP, znane jako święto MB Siewnej, przypadnie w przyszłą niedzielę. Po mszach św. poświęcenie ziarna do siewu
  7. Jeszcze raz pragnę podziękować za udział w parafialnej pielgrzymce pieszej do Częstochowy. Wszystkim pątnikom za podjęcie tego trudu, wzorową dyscyplinę w trakcie drogi i wspólną modlitwę na szlaku składam serdeczne Bóg Zapłać. Szczególne podziękowanie składam odpowiedzialnym za zabezpieczenie techniczne pielgrzymki, kierowanie ruchem na drodze i zapewnienie transportu bagażu. Są osoby, które nieprzerwanie od lat pielgrzymują – w wielu przypadkach całymi rodzinami – zachęcam do spróbowania w przyszłym roku tych, którzy jeszcze nigdy nie byli na pielgrzymce.
  8. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na prace gospodarcze. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg Zapłać.
  9. Intencje mszalne
«

1 września 2019 r.

»