Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

XXI Niedziela Zwykła

dn. 26 sie 2019

25 sierpnia 2019 r.

  1.  XXX Jubileuszowa pielgrzymka z Makowisk jest już w drodze na Jasną Górę. O 15.30 wyruszy z przed kościoła autokar z pielgrzymami, którzy połączą się z grupą pieszą na Rynku Wieluńskim w Częstochowie.
  2. Jutro uroczystość MB Częstochowskiej – zapraszam na mszę św. o godz. 8.00 rano; autokary dla pielgrzymów jadących na uroczystości będą podstawione pod kościół o godz. 9.30. Uczestniczymy w uroczystej sumie na szczycie, następnie w parafialnej drodze krzyżowej na Wałach Jasnogórskich.
  3. We wtorek powrót pielgrzymki do Makowisk. Uczestniczymy we Mszy św. o godz. 7.00 w kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze. Do parafii wejdziemy godz. 19.00. – nie zapominajmy o pięknej tradycji witania pielgrzymów wracających z Częstochowy.
  4. Wczoraj przeżywaliśmy odpust parafialny ku czci św. Bartłomieja. Wszystkim, którzy skorzystali z łaski tego dnia i przeżyli odpust owocnie składam serdeczne Bóg Zapłać.
  5. W niedzielę za tydzień dożynki gminno-parafialne, których jesteśmy gospodarzami. Nie ma mszy św. o 12.00. O godz. 14.00 rozpocznie się msza św. dziękczynna za tegoroczne plony. O 13.50 – uroczyste wprowadzenie do kościoła orszaku z wieńcami dożynkowymi z poszczególnych miejscowości. Po Mszy świętej przejdziemy na teren stadionu, gdzie odbędą się dalsze uroczystości. Zapraszam wszystkich do modlitwy dziękczynnej w kościele oraz do udziału we wszystkich przygotowanych atrakcjach. A będzie ich wiele – zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Poszczególne sołectwa przygotowują rozmaite potrawy na gorąco oraz ciasta. W programie artystycznym przewidziany jest występ zespołów i solistów, w tym naszego chóru parafialnego, a wśród rzeczy, jakie będzie można w tym dniu wylosować jest m.in. piękny duży formowany krzew Iuniperus Repanda do posadzenia w ogrodzie, dwie palety drewna kominkowego, nowy rower, skórzana piłka z autografem Kuby Błaszczykowskiego, 1 tona wapna ogrodowego, dwa małe pieski prześlicznej urody – każdy ze swoją budą i wiele innych wartościowych rzeczy. Na koniec odbędzie się zabawa taneczna. Proszę, niech nikogo nie zabraknie w tym dniu na święcie plonów.
  6. Po niedzieli wznowione zostaną dalsze prace związane z izolacją pionową ścian fundamentowych kościoła. Równocześnie złożone zostanę wnioski o dofinansowanie dalszych prac przy zabytku – w tym celu przygotowywana jest dokumentacja projektowo-kosztorysowa zakładająca malowanie wnętrza świątyni i uporządkowanie wystroju ścian oraz zagospodarowanie terenu, w tym remont murowanego ogrodzenia. Dziękuję w tym miejscu sołectwom, które – podobnie jak 3 lata temu na budowę parkingu – także teraz zadeklarowały się przekazać uzyskany dochód na potrzeby parafii.
  7. Zapowiedzi przedślubne.
«

XXI Niedziela Zwykła

»