Dziś jest piątek, 12 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Jan, Brunon

Wyrusza piesza pielgrzymka z Makowisk na Jasną Górę

dn. 22 sie 2019

W niedzielę, 25 sierpnia, wyruszymy na pątniczy szlak prowadzący przed tron Królowej Polski w ramach jubileuszowej XXX Pieszej Pielgrzymki z Makowisk na Jasną Górę. Hasło: „W mocy Ducha Bożego” towarzyszące pielgrzymom wskazywać będzie na Boga, który jest Miłością i na Maryję, która jako Oblubienica Ducha Świętego, prowadzi nas do Syna– Jezusa Chrystusa.

Droga na Jasną Górę, do duchowej stolicy Polski, może być drogą do źródeł polskiego chrześcijaństwa, bowiem na mapie szczególnych miejsc Polski, obok Gniezna i Poznania, Częstochowa zajmuje wyjątkowe miejsce.

Jak co roku, pątnicy wyruszą 25 sierpnia. Nazajutrz uczestniczyć będą w uroczystej sumie odpustowej odprawianej na Szczycie, po której udadzą się na Wały Jasnogórskie, żeby odprawić parafialną drogę krzyżową. 27 sierpnia, po mszy św. porannej w Kaplicy Cudownego Obrazu, pielgrzymi wyruszą w drogę powrotną do Makowisk. Pakiet pielgrzyma (40 zł.) zawierał będzie: ubezpieczenie, plakietkę pielgrzymkową, czapkę z daszkiem białą, śpiewnik oraz transport autokarem na trasie Makowiska-Częstochowa. Z opłat zwolnieni są: dzieci do lat 10, ministranci i lektorzy. Czwarta i kolejna osoba z rodziny zapłaci 50% wpisowego.

Wielu parafian z różnych powodów nie może osobiście uczestniczyć w pielgrzymce. Zapraszam, szczególnie chorych, cierpiących i niepełnosprawnych, do duchowego pielgrzymowania, jednocząc się z idącymi w modlitwie.

«

Wyrusza piesza pielgrzymka z Makowisk na Jasną Górę

»