Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

XX Niedziela Zwykła

dn. 19 sie 2019

18 sierpnia 2019 r.

  1.  Pragnę serdecznie podziękować rodzinom, które otworzyły drzwi swoich domów dla pielgrzymów idących z Kościerzyny na Jasną Górę. Z grupą, która liczyła ponad 250 osób, w tym 10 księży i tyle samo kleryków, przyszedł w tym roku bp. Arkadiusz Okroj – biskup pomocniczy diecezji pelplińskiej.
  2. Nasza parafialna pielgrzymka na Jasną Górę wyrusza już za tydzień. Dziś przed kościołem można się jeszcze zapisywać. W niedzielę o godz. 6.00 rano Msza św. w intencji pielgrzymów i wyjście. Po południu o godz. 30 wyjedzie sprzed kościoła autokar z pielgrzymami, którzy dołączą do nas na Rynku Wieluńskim. Pojedzie on przez: Podmurowaniec – Podładzin – Ładzin – Janki – Stare Gajęcice – Nowe Gajęcice – Patrzyków /autokar zatrzymuje się na przystankach autobusowych/.
  3. Przedpielgrzymkowa próba dla osób prowadzących śpiew podczas pielgrzymki będzie we wtorek o godz. 18.00 w domu paraf.
  4. W sobotę przypada doroczny odpust ku czci św. Bartłomieja Ap. Msze święte o godz. 7.30, 9.00 i 12.00 Zachęcam do skorzystania z łaski odpustu zupełnego, jaką daje Kościół. Warunki zwykłe to: stan łaski uświęcającej, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca św. Na uroczystą sumę zapraszam chór parafialny i całą asystę procesyjną, ministrantów i lektorów, dziewczynki sypiące kwiatki, członków Żywego Różańca, a także poczty sztandarowe miejscowych zastępów straży pożarnych. Słowo Boże wygłosi ks. dr Łukasz Dyktyński z WSD w Częstochowie.
  5. Dziękuję za napływające ofiary z przeznaczeniem na prace remontowe przy kościele. Dziękuję ponadto za pomoc jaką parafia otrzymała w ostatnim czasie w formie pracy fizycznej (…)
  6. Zbiórka ministrantów i lektorów połączona z próbą na odpust w piątek o godz. 16.00
  7. Zachęcam do lektury TK Niedziela.
  8. Zarząd Klubu LKS Płomień Makowiska zaprasza dziś na mecz z drużyną KKS Kurów, inaugurujący piłkarską rundę jesienną. Stadion sportowy, godz. 15.00.
  9. Intencje mszalne.
«

XX Niedziela Zwykła

»