Dziś jest niedziela, 21 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Daniel, Dalida

Kaszubska pielgrzymka zawitała do Makowisk

dn. 14 sie 2019

Jak co roku, 11 sierpnia, przybyła na nocleg do Makowisk grupa kaszubska Diecezjalnej Pielgrzymki Pelplińskiej idąca z Kościerzyny na Jasną Górę. Grupę liczącą ponad 250 osób, w tym 10 księży i 8 kleryków, wprowadził do kościoła bp. Arkadiusz Okroj – biskup pomocniczy diecezji pelplińskiej, który uczestniczył także w wieczornej modlitwie adoracyjnej i Apelu. Tradycją stało się, że to właśnie w Makowiskach dokonuje się podsumowanie pielgrzymki, dlatego ks. przewodnik dziękował wszystkim pątnikom za trud pielgrzymowania, szczególnie tym,  którzy podczas spełniali różne funkcje. Nazajutrz, po porannej Mszy św. pielgrzymi udali się w dalszą drogę.
Pątnicy z Kaszub w ciągu 15 dni mają do pokonania 560 km. Zdecydowaną większość kościerskiej pielgrzymki stanowią ludzie młodzi, których uśmiechnięte twarze, radość i entuzjazm udzielał się wszystkim.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”187″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”15″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/vol2/user/makowiska/www.makowiska.pl/wp-content/themes/makowiska/nggallery/gallery-makowiska.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″] 

«

Kaszubska pielgrzymka zawitała do Makowisk

»