Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

XIX Niedziela Zwykła

dn. 12 sie 2019

11 sierpnia 2019 r.

  1. Dziś zatrzymuje się na nocleg pielgrzymka diecezji pelplińskiej idąca z Kościerzyny na Jasną Górę. Przyjęcie podróżnych pod dach to jeden z uczynków chrześcijańskiej miłości.  Wejście pielgrzymki ok. 18.30.
  2. W niedzielę, 25.08 wyrusza do Częstochowy Jubileuszowa 30 Piesza Pielgrzymka z Makowisk. Pielgrzymka to forma publicznego wyznania wiary, ale także umartwienia i pokuty. Zachęcam szczególnie młodzież do udziału w pielgrzymce. Wpisowe, podobnie jak w latach minionych to 40 zł., a pakiet pielgrzyma obejmuje ubezpieczenie, przejazdy autokarem, śpiewnik pielgrzymkowy, identyfikator i białą czapką z daszkiem. Z opłat zwolnione są: dzieci do lat 10, ministranci i lektorzy. Czwarta i kolejna osoba z rodziny zapłaci 50% wpisowego.
  3. W czwartek uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w naszym kościele z obrzędem błogosławieństwa ziół i kwiatów o godz. 7.30, 9.00 i 12.00 i w Jankach o 10.30. W parafii Wniebowzięcia MB w Pajęcznie suma odpustowa o godz. 12.00, natomiast po południu jesteśmy zaproszeni na Święto Chleba do Domu Kultury i Tradycji w Starych Gajęcicach. Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji (plakat)
  4. KLUB SENIORA. W poniedziałek zajęcia taneczno-ruchowe o godz. 18.00 w domu parafialnym, w piątek o 18-ej próba chóru, w niedzielę (18.08) zabawa taneczna/grill.  Początek o 15.00 (Msza św.)  Zapraszamy na to spotkanie uczestników pielgrzymki do Chorwacji.
  5. W piątek po mszy św. 0 17.30 zapraszam na koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zachęcam do składania intencji z prośbami i podziękowaniami.
  6. SPRAWY GOSPODARCZE. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę z racji 2. niedzieli m-ca. Trwają prace przy południowo-wschodniej ścianie kościoła, gdzie wykonywana jest izolacja pionowa.  Kościół w Jankach – parafia wystąpiła z wnioskiem do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, który ogłosił nabór do programu priorytetowego „Budownictwo energooszczędne – zmniejszenie zużycia energii w budownictwie”. W ramach naboru możliwe jest uzyskanie środków finansowych nawet do 95% na bardzo szeroki zakres prac o charakterze termomodernizacyjnym. Jeżeli wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony, będziemy mogli: ocieplić ściany zewnętrzne, wcześniej je osuszyć, wymienić więźbę, poszycie dachowe, wszystkie okna i drzwi, zainstalować ogrzewanie (wykorzystując odnawialne źródła energii (pompę ciepła i fotowoltaika). W najbliższym czasie w kościele przeprowadzone zostaną prace, które poprawią obecny stan i estetykę świątyni.
  7. DOŻYNKI. Jak już wiemy, nasza parafia jest współgospodarzem tegorocznych dożynek gminnych, które odbędą się w niedzielę 1 września.  Podobnie jak trzy lata temu, msza św. w kościele o godz. 14.00 i przemarsz na stadion sportowy. Tam poszczególne sołectwa przygotowują ciekawe, barwne stoiska wystawiennicze – przede wsz. gastronomiczne. Będzie przygotowany bogaty program artystyczny i wiele atrakcji. W imieniu sołtysów bardzo proszę o włączenie się wszystkich  – na miarę swoich możliwości – do współpracy, aby te dożynki ciekawie i pomysłowo przygotować. Za moim pośrednictwem sołtys wsi Ładzin zaprasza na spotkanie do budynku dawnej szkoły dziś o godz. 18.00, a sołtys Makowisk zaprasza Radę Sołecką i wszystkich mieszkańców na zebranie organizacyjne jutro o godz. 18.00 na stadionie sportowym w Makowiskach.
  8. Klub biegacza Warta zaprasza na pielgrzymkę biegową z Pajęczna na Jasną Górę w dniu 24 sierpnia.
  9. Zmarła Krystyna Mesjasz z Nowych Gajęcic – pogrzeb we wtorek o godz. 13.00. Wieczny…
  10. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i błogosławię.
«

XIX Niedziela Zwykła

»