Dziś jest czwartek, 18 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Emil, Erwin

XVIII Niedziela Zwykła

dn. 04 sie 2019

4 sierpnia 2019 r.

  1. Trwa okres pielgrzymkowy. Dzisiaj na pierwszej mszy św. modlili się z nami na mszy św. pielgrzymi z parafii pw. św. Maksymiliana Kolbe w Gnieźnie. W przyszłą niedzielę będziemy gościć pielgrzymów diecezji pelplińskiej idących z Kościerzyny na Jasną Górę. Grupa liczyć będzie ok. 350 osób.
  2. Jutro wyjazdowe warsztaty z rękodzieła dla seniorów. Zbiórka na parkingu o godz.16.15. W piątek o 18.00 próba chóru.
  3. Święto Przemienienia Pańskiego zwane także epifanią lub teofanią Kościół katolicki obchodzi 6 sierpnia. Liturgia tego dnia wspomina opisane w ewangeliach wydarzenie, przez które Chrystus objawił swoje bóstwo. Zapraszam na mszę św. o godz. 17.30.
  4. Na polach trwają prace żniwne, a my powoli zaczynamy już myśleć o dożynkach. Co trzy lata nasza parafia jest współorganizatorem dożynek gminno-parafialnych. W tym roku odbędą się one właśnie w Makowiskach w niedzielę, 1 września. Zostały już powzięte pewne ustalenia i w związku z tym chciałbym zaprosić Państwa sołtysów na spotkanie inform.-organizacyjne jutro o godz. 19.00 w domu parafialnym.
  5. Od przyszłej niedzieli można będzie zapisywać się na naszą parafialną pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Informacje szczegółowe znajdziemy w Opiekunie.
  6. W gablocie znajduje się plakat dotyczący możliwości oddania szpiku kostnego. Będzie to możliwe podczas pikniku motocyklowego w przyszłą niedzielę w Pajęcznie nad jeziorem Ług.
  7. W tym tygodniu rozpoczną się prace przy izolacji pionowej ścian fundamentowych kościoła. W ostatnim czasie złożono ofiary na potrzeby kościoła:
  • Uczestnicy wyjazdu do Gościszowa i Henrykowa przekazali 660 zł na poczet prac remontowych
  • z ul. Pajęczańskiej w Nowych G. – 100 zł.
  • z ul. Radomszczańskiej w M. – 100 zł.

 

«

XVIII Niedziela Zwykła

»