Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

XVII Niedziela Zwykła

dn. 29 lip 2019

 28 lipca 2019 r.

 1. Dziś modlimy się dziś za kierowców i podróżujących, a po Mszach św. odbywa się poświęcenie pojazdów. Z tej okazji otrzymamy obrazek z modlitwą kierowcy, a przed kościołem można nabyć okolicznościowy brelok lub mały różaniec do samochodu.
 2. W rozpoczynającym się tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od. godz. 17.00 z modlitwami o powołania do służby Bożej w Kościele, a w piątek – zapraszam wszystkich czcicieli Serca Jezusowego do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej, szczególnie dzieci odprawiające I-sze pt m-ca. Okazja do spowiedzi od 16.45
 3. Jutro o godz. 18.00 zapraszam seniorów na zajęcia taneczno-ruchowe, a we wtorek o 16.00 panie spotykają się na zajęciach kulinarnych.
 4. W środę, 31.07 przypada 70. rocznica konsekracji dzwonów, której dokonał pierwszy ordynariusz częstochowski ks. bp Teodor Kubina w 1949 roku. Z tej racji w południe na Anioł Pański odezwą się dzwony, a my przestańmy, aby pomodlić się za naszych przodków, którzy w tym trudnym powojennym czasie zdobyli się na wysiłek ufundowania dzwonów dla parafii. (odsyłam do art. w gazetce)
 5. W czwartek, 1.08, rozpoczyna się miesiąc trzeźwości narodu polskiego. „Niech ten sierpień – czytamy w komunikacie biskupów – będzie miesiącem, w którym damy przykład zwłaszcza młodemu pokoleniu, że jesteśmy ludźmi wolnymi, a alkohol nas nie zniewala”
 6. W piątek, 2.08 przypada franciszkański odpust Porcjunkuli, któremu poświęcony jest art. w Opiekunie. W dekanacie odpust ku czci MB Anielskiej w Dworszowicach Pakoszowych.
 7. Również w piątek spotkanie chóru. W imieniu pani Elwiry, która prowadzi zajęcia serdecznie zapraszam panów, którzy chcieliby wzmocnić męskie głosy. Nabór jeszcze trwa.
 8. Z soboty na niedzielę zatrzyma się na nocleg 40-to osobowa grupa pielgrzymki gnieźnieńskiej. Pątnicy przenocują w szkole, a w niedzielę będą uczestniczyć razem z nami we mszy św. o godz. 7.30.
 9. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych, rano wypominki o 7.15, a po nich msza św. za Zmarłych.
 10. TK Niedziela publikuje fotorelację z wizyty w naszej parafii. Zachęcam do zapoznania się z treścią artykułu. Cena tygodnika -5 zł.
 11. Intencje mszalne.

 

 

 

«

XVII Niedziela Zwykła

»