Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

XVI Niedziela Zwykła

dn. 22 lip 2019

21 lipca 2019 r.

  1.  Dzisiaj gościmy w naszej parafii redaktorów TK Niedziela, którzy zachęcają do sięgania po ten Tygodnik, który od ponad 90 lat kształtuje sumienia Polaków. 
  2. 24 lipca przypada 5 r. śmierci ks. prob. Stanisława Ładochy. Zapraszam do modlitwy za duszę zmarłego kapłana podczas mszy św. z nowenną do św. Józefa, a w czwartek udajemy się do Gościszowa – rodzinnej parafii ks. Ładochy i miejsca jego spoczynku. Wyjazd ten połączymy ze zwiedzaniem opactwa cystersów w Henrykowie; będziemy też w byłym niemieckim obozie koncentracyjnym Gross-Rosen. Wyjazd o godz. 5.30 z parkingu przed kościołem. Planowany powrót ok. godz. 21.00
  3. Z racji obchodzonego w czwartek  liturgicznego wspomnienia św. Krzysztofa, w przyszłą niedzielę będziemy modlić dziś za kierowców i podróżujących. Po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów.
  4. W tym tygodniu zapraszam członków Paraf. Klubu Seniora na zajęcia w grupach tematycznych. We wtorek o godz. 18.00 warsztaty z rękodzieła, w piątek o 18.00 spotkanie chóru, a w przyszły poniedziałek zajęcia taneczno-ruchowe.
  5. Niebawem rozpoczniemy prace przy izolacji pionowej ścian fundamentowych kościoła. To duża inwestycja przy obiekcie wpisanym do rejestru zabytków na którą otrzymaliśmy częściowo wsparcie UMiG Pajęczno, złożone zostały wnioski także do innych instytucji, ale i sama parafia wniesie znaczny wkład finansowy. Na poczet tych prac wpłynęły ofiary… Darczyńcom składam serdeczne Bóg Zapłać.
  6. Intencje mszalne.
  7. Korzystającym z wakacji życzymy udanego wypoczynku i równocześnie przypominamy, że nie ma wakacji od codziennej modlitwy, niedzielnej Mszy Świętej i Dekalogu. Na rozpoczynający się tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.
  8. Ogłoszenia z zewnątrz:
  • Niższe Seminarium Duchowne w Częstochowie przyjmuje kandydatów, którzy szukają pomocy w odpowiednim rozeznaniu drogi życiowej, do dwóch odrębnych klas zarówno po ukończeniu szkoły podstawowej jak i gimnazjum. Szkoła stwarza uczniom warunki rozwijania własnych zainteresowań i uzdolnień, uczestnictwa w kulturze i oferuje duże możliwości uprawiania sportu.
  • Rusza nabór na letnie półkolonie w terminie 9-20 sierpnia w ośrodku harcerskim w Kużnicy koło Nowej Brzeżnicy. Odpłatność 150 zł dla dzieci do  lat 16 i ubezpieczonych w KRUSie. organizator to Stowarzyszenie Jana Długosza. Wiadomość i zapisy u sołtysa wsi Janki. Organizator przewiduje codzienne atrakcje. Ilość miejsc ograniczona!
«

XVI Niedziela Zwykła

»