Dziś jest niedziela, 21 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Daniel, Dalida

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

dn. 30 cze 2019

 30.06.2019 r.

  1. Za tydzień pierwsza niedziela m-ca. Wypominki o 7.15 i msza św. za zmarłych.
  2. 1-szy czwartek m-ca, który przed nami, jest dniem modlitwy o nowe powołania do służby Bożej. Zapraszam na adorację Najśw. Sakramentu od godz. 17.00. W 1-szy pt. piątek okazja do spowiedzi od godz. 16.45.
  3. Zachęcam do lektury nowego nr Opiekuna. W gazetce znajdziemy szereg ciekawych artykułów dotyczących historii parafii jak również ostatnich wydarzeń, fotorelacje oraz stałe rubryki. Jest także zapowiedź wycieczki parafialnego Klubu Seniora do Henrykowa na Dolnym Śląsku, gdzie znajduje się najokazalszy i najpiękniejszy barokowy zespół klasztorny opactwa cystersów. Wyjazd odbędzie się 25 lipca i połączony będzie z wizytą na grobie śp. ks. Stanisława Ładochy z racji piątej rocz. śmierci. W drodze powrotnej zatrzymamy się w niemieckim obozie koncentracyjnym Gross-Rosen w Rogoźnicy.
  4. Kancelaria paraf. w tym tygodniu nieczynna. Pilne sprawy można załatwiać bezpośrednio po mszy św.
  5. W sakramentalny związek małżeński zamierzają wstąpić: Kamil Urbanik, zam. w Pajęcznie oraz Karolina Karczewska,  zam. w Podładzinie – zapowiedź pierwsza.
  6. Niższe Seminarium Duchowne w Częstochowie przyjmuje kandydatów, którzy szukają pomocy w odpowiednim rozeznaniu drogi życiowej, do dwóch odrębnych klas zarówno po ukończeniu szkoły podstawowej jak i gimnazjum. Szkoła stwarza uczniom warunki rozwijania własnych zainteresowań i uzdolnień, uczestnictwa w kulturze i oferuje duże możliwości uprawiania sportu.
  7. Korzystającym z wakacji życzymy udanego wypoczynku i równocześnie przypominamy, że nie ma wakacji od codziennej modlitwy, niedzielnej Mszy Świętej i Dekalogu (dzieci niech nie zapomną o 1-szym piątku m-ca)
  8. W sobotę nie będzie mszy św. w Ładzinie, a jutro msza św. jest rano.
  9. Intencje zarezerwowanych mszy świętych proszę, abyśmy podawali z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem. Na tydzień przed terminem w miejsce niepotwierdzonej intencji zostanie przyjęta inna.

 

                    

 

«

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

»