Dziś jest piątek, 12 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Jan, Brunon

Ostatni Nieszpór i Msza Św. Prymicyjna

dn. 27 cze 2019

W dniu zakończenia oktawy Uroczystości Bożego Ciała przeżywaliśmy w naszej parafii Mszę Świętą Prymicyjną Księdza Marka Szczepańczyka, który jako diakon w naszej wspólnocie odbywał praktykę duszpasterską i przygotowywał się do przyjęcia święceń kapłańskich. Najpierw ks. Marek odprawił Nieszpory o Najświętszym Sakramencie, po których rozpoczęła się Eucharystia. Podczas Mszy św. wystąpił chór parafialny pod batutą p. Elwiry Maciuch. Tradycyjnie, w ostatnim dniu Oktawy, wyruszyła z kościoła procesja do czterech ołtarzy, usytuowanych wokół świątyni. Na zakończenie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa prymicyjnego.

Ksiądz Marek przyjął święcenia w Archikatedrze Częstochowskiej w dniu 7 czerwca br. i został posłany na swoją pierwszą placówkę do parafii NMP Królowej Polski w Zawierciu. Księdzu Neoprezbiterowi życzymy obfitości Bożych łask na drodze życia kapłańskiego oraz gorliwości i odwagi w codziennej posłudze dla chwały Królestwa Bożego i pożytku duchowego wiernych.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”180″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”15″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/vol2/user/makowiska/www.makowiska.pl/wp-content/themes/makowiska/nggallery/gallery-makowiska.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

«

Ostatni Nieszpór i Msza Św. Prymicyjna

»