Dziś jest czwartek, 18 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Emil, Erwin

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

dn. 24 cze 2019

23.06.2019 r.

  1. W oktawie Bożego Ciała zapraszam codziennie – do czwartku włącznie – na procesje eucharystyczne wokół kościoła.  Dziś procesja po sumie. W czwartek zakończenie oktawy: 17.00 – Nieszpory o Najśw. Sakramencie; 17.30 – Msza św. prymicyjna ks. Marka Szczepańczyka, a po niej procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła. Po procesji poświęcenie wianków oraz błogosławieństwo prymicyjne.
  2. Jutro uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – zapraszam na Mszę św. o godz. 17.30 w intencji zmarłych, którzy czcili św. Jana jako swojego patrona, czyli za Janów i Janiny.
  3. Jutro o 18.30 zajęcia taneczno-ruchowe w domu paraf. We wtorek też o 18.30 warsztaty rękodzieła, a w środę o 16.00 zajęcia kulinarne. Serdecznie zapraszam do udziału.
  4. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
  5. W sobotę obchodzimy uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 9.00 i 10.30 – w Jankach.
  6. Dziękuję parafianom, którzy pomagają utrzymać ład na cmentarzu, dbają o porządek na grobach bliskich i w otoczeniu. Wszystkich zachęcam do troski o czystość i estetyczny wygląd nagrobków szczególnie w okresie wegetacji traw, które w wielu przypadkach porastają pomniki. Trawa jest systematycznie koszona na przestrzeniach otwartych, przy murach i alejkach, ale utrzymanie czystości wokół nagrobka należy do opiekuna grobu. Do dyspozycji są grabie i konewki. Przypominam, że prawo do grobu ziemnego wygasa po 20 latach, o ile nie została uiszczona opłata, tzw. pokładne na kolejne 20 lat, zgodnie z Ustawą o cmentarzach i chowaniu zmarłych.
  7. W tym tygodniu ukaże się nowy numer Opiekuna.
  8. W przyszłą niedzielę nad ranem wyruszamy na parafialną pielgrzymkę autokarową do Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny. Msza św. dla pielgrzymów o godz. 2.45, odjazd o 3.30.
  9. Intencje

 

 

 

 

«

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

»