Dziś jest sobota, 13 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Ernest, Malgorzata

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

dn. 19 cze 2019

16 czerwca 2019 r.

  1. Kończy się czas modlitw o urodzaje z poświęceniem pól. We wtorek jeszcze spotkamy się w Podładzinie przy krzyżu o godz. 19.00, a w sobotę w Patrzykowie od Łążka. Dziękuję za udział we Mszach św., za świadectwo wiary, przywiązanie do tradycji naszych ojców oraz troskę o wygląd naszych przydrożnych krzyży i kapliczek.
  2. 20-go w czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele będą odprawione o godz. 8.00 i 10.30 połączona z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy. Trasa procesji poprowadzi od kościoła do Nowych Gajęcic. Procesja jest formą publicznego wyznania wiary, dlatego nie zwalniajmy się z udziału w niej. Zapraszam wszystkie grupy parafialne wraz z feretronami i sztandarami. Liturgiczną Służbę Ołtarza, Żywy Różaniec, dzieci w strojach komunijnych do sypania kwiatków, a młodzież nowobierzmowaną (zarówno dziewczęta jak i chłopców) proszę o aktywne włączenie się do asysty procesyjnej. Do uświetnienia procesji zapraszam także miejscowe zastępy OSP. Święto Bożego Ciała rozciąga się na całą oktawę, dlatego do następnego czwartku codziennie po Mszy św. wieczornej o 17.30 odbywa się  procesja Eucharystyczna wokół kościoła ze śpiewem Litanii do NSPJ. Zapraszam wszystkich na te obchody.
  3. 30 czerwca wyruszamy z pielgrzymką autokarową do Chorwacji. Jutro odbędzie się spotkanie w tej sprawie z kierownikiem biura pielgrz., z którym jedziemy. Zainteresowane osoby zapraszam na godz. 19.15 do kościoła.
«

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

»