Dziś jest czwartek, 18 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Emil, Erwin

Powróćmy jak za dawnych lat

dn. 16 cze 2019
Świat nasz wyglądał jaśniej
Kiedyś za dawnych dni
Gdy się wierzyło w baśnie
Gdy się wierzyło w sny…

„To nie był powrót tylko do smaków dzieciństwa, ale także do najpiękniejszych wspomnień, które kojarzą mi się z okresem młodości” – tak podsumowała udział w niedzielnym spotkaniu najstarsza uczestniczka Klubu Seniora Makowiska, p. Wacława Bęben (l.92). Ponad 100 osób, głównie starszych mieszkańców naszej parafii wzięło udział w biesiadzie pod hasłem „Smaki dzieciństwa” w Domu Parafialnym ARKA. Uczestnicy, dzięki okolicznościowemu menu, mogli się przenieść w świat smaków sprzed lat, ale też przypomnieć sobie klimat szkoły, domu, dawnych zabaw i obyczajów stanowiących nasz rodzimy folklor. Pomogli w tym seniorzy, a właściwie super-seniorzy, bowiem znaczna część aktorów występujących w tym dniu ukończyła 80 rok życia. Przy pomocy instruktorki MGOKIS w Pajęcznie, p. Elżbiety Kupiec, nasi utalentowani klubowicze przedstawili bardzo ciekawy program składający się z przyśpiewek, scenek rodzajowych, wyliczanek i piosenek, które zapamiętali z dzieciństwa.
Uczestnicy niedzielnego spotkania wzięli udział w krótkim szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy, kilkunastu z nich stanęło do licytacji maszyny do szycia, a uczestnicy loterii fantowej wzięli udział w losowaniu głównej nagrody – basenu ogrodowego dla wnuka. (Wygrał los nr 155 – nagroda do odebrania w ciągu siedmiu dni).
Spotkanie tradycyjnie rozpoczęło się Mszą świętą, podczas której oficjalnie zainaugurował swoją działalność nowo powstały chór parafialny. Serdecznie podziękowania składamy wszystkim, którzy podjęli trud organizacji tego niezapomnianego spotkania. Przejdź do FOTOGALERII

 

«

Powróćmy jak za dawnych lat

»