Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚW.

dn. 10 cze 2019

9.06.3019

  1. Dziś, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończy się czas Komunii Świętej wielkanocnej. Przepis kościelny głosi, że każdy wierny po przyjęciu Najświętszej Eucharystii po raz pierwszy, ma obowiązek przyjmować ją przynajmniej raz w roku. Ten nakaz powinien być wypełniony w okresie wielkanocnym”.
  2. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. W niedzielę po sumie
  3. Jutro – w drugi dzień Zielonych Świąt – obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, Msze Święte w kościele o godz. 00 i 17.00. Msze o urodzaje z procesją do krzyża: 10.30 w Jankach i 19.00 w Ładzinie.
  4. Wczoraj w Katedrze Częstochowskiej dziewięciu diakonów przyjęło święcenia kapłańskie, a wśród nich dk Marek Szczepańczyk. Dziś odprawi prymicyjną mszę św. w rodzinnej parafii, a u nas na zakończenie Oktawy Bożego Ciała.
  5. We wtorek wyjazd na Jasnogórskie czuwanie z udziałem księży neoprezbiterów (ok.19.30)
  6. Bóg zapłać za ofiary składane z racji drugiej niedzieli m-ca na poczet prac gospodarczych.
  7. Ogłoszenie z zewnątrz: W najblizsza sobote, 15 czerwca, w Patrzykowie przy remizie OSP odbędzie się piknik rodzinny, na który mieszkancy Patrzykowa zapraszaja serdecznie wszystkich, a szczegolnie dzieci.
  8. Za tydzień w niedzielę o godz. o 15.00 msza św. za parafian z udziałem naszego chóru. Po mszy seniorzy zapraszają wszystkich na otwarte spotkanie integracyjne pt. „Smaki dzieciństwa”. Kuchnia przypomni nam min. smak tradycyjnych prażuchów/ciasteczek-amoniaczków. Chleb własnego wypieku z świeżo robionym masłem i białym serem na pewno zadowoli każde podniebienie. Przewidziana jest niespodzianka oraz mini-loteria, z której dochód zostanie przeznaczony na szczytny cel. Serdecznie zapraszam na to spotkanie.
  9. Uroczystość Bożego Ciała w tym roku przypada 20 czerwca. Trasa procesji poprowadzi od kościoła do Nowych Gajęcic.
  10. Intencje mszalne
«

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚW.

»