Dziś jest sobota, 13 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Ernest, Malgorzata

Wizytacja kanoniczna parafii

dn. 03 cze 2019

W uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego nasza parafia przeżywała wizytację kanoniczną, którą przeprowadził J.E. Biskup Antoni Długosz. Wizytacja rozpoczęła się od sprawozdania z działalności duszpasterskiej oraz zmian jakie się wydarzyły od ostatniej wizytacji kanonicznej w 2014 roku, zaprezentowanego przez księdza Proboszcza. Podczas Mszy św. o godz. 9.00 ks. Biskup udzielił sakramentu bierzmowania 42 młodym osobom, a następnie udał się do kościoła filialnego w Jankach, gdzie w homilii podkreślił, jak ważna w rozwoju wiary jest wspólnota parafialna. Uroczysta suma była okazją do spotkania się z rodzinami, młodymi małżeństwami oraz dziećmi. Po nabożeństwie czerwcowym, wierni zgromadzili się w kaplicy przedpogrzebowej, która została poświęcona, a ks. biskup wyraził wdzięczność wszystkim, którzy swoją pracą, wysiłkiem i talentem przyczynili się do jej powstania. Ostatnim punktem wizytacji było spotkanie z kapłanami dekanatu.

Wizytacja Kanoniczna odbywa się w każdej parafii co pięć lat.  Ostatnia odbyła się w naszej parafii w maju 2014 roku i była przeprowadzona przez Księdza Abpa Wacława Depo. Proboszczem parafii był wówczas ks. Stanisław Ładocha, który zmarł krótko po tym wydarzeniu. Zobacz ZDJĘCIA Z UROCZYSTOŚCI.

 

«

Wizytacja kanoniczna parafii

»